Çanakkale Gelibolu Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Gelibolu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gelibolu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Gelibolu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Gelibolu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Gelibolu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gelibolu Hakkında
Gelibolu, Çanakkale ilinin kazasıdır. Şehrin hangi asırda ve kimler tarafınca kurulmuş olduğu tam olarak bilinmemektedir. Fakat Troya şehri kadar eski olmuş olduğu tahmin edilmektedir. Eski zamanlar Critote olan şehrin ismi, Yunan koloni hareketi esnasında ‘güzelşehir’ manasındaki Kallipolis olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir. Bir diğer olasılık da şehrin isminin bir galat yerleşimi bulunması sebebi ile Galliopolis adından geldiğidir.Son zamanlarda Fransa, Belçika, İsviçre ve Ren kıyılarını içerisine alan bölgeyi eline geçirmiş ve Romalılar tarafınca bu bölgeye Galya, vatandaşına da Galatlar ismi verilmiştir.

Galatlar olarak isimlendirilen bu savaşçı halk Milattan Önce 281 senelerinde Trakya Krallığı’nın içinde bulunmuş olduğu bocalama zamanında Balkanlara, Çanakkale ve İstanbul boğazları üstünden de Anadolu’ya taşınmışlardır. Milattan Önce 278 senesinde Anadolu Bölgesinde Sakarya ve Kızılırmak havzasını içerisine alan bölgeye de ‘Galatia’ ismi verilmiştir.

Fakat, şehrin isminin Galatlardan çok Yunanca “Güzel şehir” manasına gelmiş olan Kallipolis’ten geldiği dile getirilmektedir. Osmanlı zamanında da bu isim Türk diline uydurularak Gelibolu olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ