Çanakkale Ezine Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Ezine Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ezine Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Ezine Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Ezine Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Ezine Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ezine Hakkında
Ezine, Çanakkale şehrinin bir kazasıdır. Ezine, Çanakkale şehrinin merkez ile birlikte olmak suretiyle beşinci en büyük kazasıdır.

Antik dönemlerde şimdiki askeri kışlaların üstünde yer alan Çaltıkıran Tepe’de inşa edilmiş bir yaşam merkezi konumundadır. Bu yaşam merkezi Malazgirt savaşından sonrasında Danişment Türklerinin Anadolu’nun batısına yerleşmeleri esnasında çıkan savaşta tahrip edilmiştir. Türkler evvelce inşa edilmiş olan yerin yanı sıra Danişment ismi ile yeni bir yaşam merkezi kurmuşlardır. 

Ezine, Marmara Bölgesi hudutları içinde kalmış olan bir yaşam birimidir. Çanakkale–İzmir karayolu içerisinden geçer. Çanakkale iline 42 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Doğu tarafında Bayramiç, batı tarafında Ege Denizi, güney bölgesinde Ayvacık kazası, kuzey bölümde Çanakkale vilayeti ile çevrelenmiştir.



Ezine ve çevresi ikinci sürede (mezozoik çağda) ortaya çıkmıştır. Bu durumun en büyük kanıtları sahada çıkarılan kireç taşı, kurşun, demir ve mermer benzeri maden sahalarının jeolojik yapılarıdır. Ezine ve çevresi bununla birlikte epey güçlü bir volkanik kütle üzerinde bulunmaktadır.

Ezine, düzlük (ova) bir saha üstünde faaliyete geçirilmiştir. Bu yaygın ovanın batı tarafı, kuzey tarafı ve güney tarafı alçak tepelerle çevrelenmiştir. Bu tepelerin en yüksekleri Zambak Tepe ve Çığrı Tepeleridir. İlçe hudutları kapsamında Ezine ovasının haricinde Üsküfçü, Kestanbol, Kızılköy ve Mahmudiye ovaları bulunur. Ovalarının tamamı sulanabilir arazilerdir. İlçenin en büyük ve ehemmiyetli akarsuyu Menderes Çayıdır.

Menderes Çayı Kaz Dağlarının kuzey yamaçlarından akmaktadır. Ezine ovasını suladıktan sonrasında kazanın kuzey-batı yönünde Çanakkale Boğazı’na akar. Akçin Çayı ise Ezine’nin içinden taşınarak Menderes Çayı ile birleşir. İlçe hudutları içerisindeki Şeytan Deresi, Kocalaş Deresi, Andık Deresi, Koca Tepe Deresi, Uzunalık Deresi ve Çatak Deresi Menderes Çayı ile birleşir.

Ayrıca son senelerde gerçekleşen Kemallı ve Bahçeli Göletleri ziraat topraklarının sulanmasına destekci olur.

İlçe içerisinde genel anlamda Akdeniz ikliminin bitkisi olan maki görülmekle birlikte batı tarafı ve kuzey-batı tarafı ormanlarla kaplı durumdadır. İlçe ormanlarının aslolan türü kızıl çamdır. Ağaç türlerinden ise meşe,ardıç, akçakesme ve karayemiş türleri görülür. Ayrıca sahil tarafında yaygın sahalar zeytin ağaçları ile kaplı durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ