Çanakkale Eceabat Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Eceabat Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Eceabat Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Eceabat Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Eceabat Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Eceabat Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Eceabat Hakkında
Eceabat, Çanakkale şehrinin bir kazasıdır. Çanakkale Boğazı’nda kumsal kenarında kurulu kazanın eski ismi Maydos olarak geçmektedir. Çanakkale Savaşı Ecabat hudutları içinde yapılmıştır.Günümüzdeki Eceabat kazasının hudutları içinde, Balkanlar’dan gelmiş olan kavimlerin bir kolu olan Traklar’ın kurmuş olduğu bir çok eski yaşam merkezi yer alır. İlçe merkezi Maydos (Madytos), Sestos (Akbaş), Kynossema (Kilitbahir), İdaion (Bigalı kalesi) Traklarca kuruluşu gerçekleşen ehemmiyetli yaşam merkezleridir. İlçe merkezi olan Maydos Traklar’ın dışında Milet, Faço ve Midilli muhacirlerinin de yaşadıkları tahmin edilmektedir. Bölge Milattan Önce II. yüzyılda İran hakimiyetindeyken, V. yüzyılda Pers savaşlarına şahit oldu. Tarihçi Strabon’a nazaran, şehri ilk defa Lesboslular (Midilliler) kurdu. Sırası ile Persler’in Atinalılar’ın Spartalılar’ın Romalılar’ın Latinler’in yönetimi altında kalmış olan Eceabat, 1354 senesinde Orhan Gazi’nin erkek çocuğu Süleyman Bey’in Rumeli’deki fetihleri esnasında Osmanlı topraklarına iştirak etti. Ece Bey’in liderliğinde fethedilen bölgeye Süleyman Bey tarafınca Eceabat (Ece’nin imar ettiği, Ece’nin kurmuş olduğu) ismi verilmiştir. Anıtsal Osmanlı kaleleriyle meşhurdur.

Eceabat’a 4 kilometre mesafede, Yalova köyünde bulunmaktadır. Akbaş limanının güney bölgesinde inşa edilmiştir. 

Eceabat’a 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 1807’de III. Selim devrinde yapılmaya başlanmış, II. Mahmud devrinde sona ermiştir.

Osmanlı kaleleri iç tarafında, mimari açıdan bir baş yapıttır. 1462 senesinde, İstanbul ilinin ele geçirilmesinden sonrasında Fatih Sultan Mehmed yaptırmıştır. Kanuni Sultan Süleyman, bir kapı kulesiyle sur eklemiştir. Hiç bir yerde uygulanmamış emsalsiz bir planı bulunur. Surlara önem verilmeyen, bu duruma rağmen yonca yaprağı biçimindeki üç avlulu iç kale, korunaklı yapılmıştır. İç kale yedi katlıdır. Duvarlar muntazam moloz taştan yapılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman devrinde eklenmiş olan köşe kule, büyük kesme taştan hoş bir yapıdır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ