Çanakkale Çan Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Çan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Çan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Çan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Çan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çan Hakkında
Çan, Çanakkale şehrinin coğrafi olaraktan merkezinde yer alan bir kazadır. Kuzey tarafında Biga ve Lapseki, doğu tarafından Yenice, batı ve güney bölümde Çanakkale ve Bayramiç kazaları ile çevrelenmiştir. Çanakkale-Balıkesir yolu ilçemiz hudutlarından geçer. İlçe nüfus bilgisi 50.227 merkez kaza nüfus bilgisi 30.000 civarı durumundadır.

İlçemizin ana geçim kaynakları seramik sanayi, linyit kömürü yatakları ve Çan Termik Santrali, ziraat ve hayvancılık şeklindedir. İlçe 1950’li senelere değin tamamıyla ziraat ve hayvancılık ile geçiniyordu. Hemen sonra kuruluşu gerçekleşen Çanakkale Seramik Fabrikaları ile birlikte kaza sosyo-ekonomik olaraktan büyüme gösterdi. Son dönemlerde Çanakkale Seramik Fabrikaları Türkiyenin en büyük ve en köklü seramik fabrikaları olma özelliğini taşımaktadır.Çanakkale Seramik Fabrikaları ile birlikte son zamanlarda ülkemizin en büyük ve köklü endüstri gruplarından kabul edilen Kale Grubu inşa edilmiştir. Endüstrici ve işadamı İbrahim Bodur tarafınca kuruluşu gerçekleşen Kale Grubu’nda yaşadığımız çağda 5.000’e yakın kişi direk istihdam edilmektedir. En nihai olacak şekilde 2011 senesinde İtalyan Seramik Üreticisi Edilcuoghi, Edilgres ve Campani markalarını kuruluşunda bulunduran Fincuoghi firmasının tamamını satın almıştır. Bu İtalya ülkesinde seramik alanında bulunan ilk yabancı satın almadır.

İlçemiz doğal kaynaklar bakımınından epey varlıklıdır. İlçe’de bilhassa seramik sanayinin ehemmiyetli hammaddeleri olan kaolin ve feldspat yatakları yer alır. Ek olarak büyük bir kısmı Çan 18 Mart Termik Santralinde kullanılmış olan Linyit Kömürü yataklarıda bulunmaktadır. Çan 18 Mart Termik Santrali, ülkemizin en temiz ve çevreci termik santralidir. Akışkan döşek teknolojisi ile kuruluşu gerçekleşen santral son zamanlarda bölgeye ve ülkeye ehemmiyetli katkılar vermektedir.

Biga-Çan Karayolunun 4-33 kilometreleri arasındaki yer alan Bölünmüş Yol Çalışması ile ilçemizin ulaşım olanakları daha da gelişecektir.

Bu durum sayesinde bilhassa Bandırma Limanına ulaşım daha da kolay hale gelecektir. 

İlçe içerisinde Çanakkale Seramik tesisi ile Çan Termik Oteli yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ