Çanakkale Bozcaada Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Bozcaada Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bozcaada Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Bozcaada Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Bozcaada Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Bozcaada Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bozcaada Hakkında
Bozcaada, ülkemizin üçüncü büyük adası olarak bilinmektedir. Adanın kuzey batısında bulunan Bozcaada merkez kazası, Çanakkale vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Adanın (ve ilçenin) yüzölçümü 40 kilometrekare, anakaraya mesafesi 6 kilometredir. Resmi nüfus bilgisi 2.543 olup, kış ayları 1.500 civarına düşer, yaz ayları ise bu rakam 5.000’e değin çıkmaktadır.

Ada, Çanakkale hudutları kapsamı altında bulunmaktadır. Çanakkale ilinin Geyikli kasabasından arabalı vapur yardımı ile adaya ulaşım gerçekleşmektedir. Ek olarak adaya Çanakkale merkez üzerinden deniz otobüsü seferleri de yer alır. Tarife saatleri mevsim ve hava şartlarına bağlı olan olaraktan değişebilmektedir.Ayazma plajı bilhassa ince taneli, altın sarısı kumu, çevresinde yer alan lokanta ve kafeler sebebiyle kesinlikle adanın 1 numaralı plajıdır. Ayazma plajının haricinde en kısa zamanda yanı sıra bulunan Sulubahçe ve devamındaki Habbele Plajı ve Akvaryum ayrıca tercih edilebilir. Adada seyahat dolmuş vesilesiyle temin edilmektedir. Dolmuşun yanında bisiklet ve motor kiralanabilmektedir. Yaz mevsiminde her 15 dakikada bir hareket eden dolmuşlarla her konuma ulaşım gerçekleşmektedir.

Bozcaada’da yaşam 14. yüzyılın nihai senelerinde adanın tamamıyla boşaltılmasıyla kesintiye uğramıştır. 15. asrın ortalarında ada Osmanlı idaresine girdiğinde boş olduğu istikametinde belgeler bulunur.

Şarap imalatı, balıkçılık ve bilhassa 1990’lı yıllardan sonra turizm öncelikli iktisadi etkinliklerdir.

Bozcaada, şaraplık üzümleri ve şaraplarıyla meşhurdur. Adanın büyük bölümü bağlarla serili vaziyettedir. Düşük oranda hububat, baklagiller ve meyve yetiştiriciliği yapılır.

Haziran 2000 yılında Batı Burnu aralığında 10.2 MW gücünde 17 üreticiden oluşmuş olan bir rüzgâr enerjisi santrali faaliyete geçirilmiştir. Kurulmuş olduğu tarih bakımından adanın enerji ihtiyacının tahmin edildiği üzere 30 kat fazlasını karşıladığından, karaya elektrik iletmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ