Çanakkale Biga Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Biga Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Biga Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Biga Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Biga Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Biga Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Biga Hakkında
Biga, Çanakkale şehrinin bizzat ismiyle anılan yarımadada inşa edilmiş, merkeze 90 kilometre mesafede, toplam popülasyon yönünden Çanakkale ilinin en büyük kazasıdır. Doğu tarafında Gönen, batı tarafında Lapseki, güney bölümde Çan, kuzey bölümde ise Marmara Denizi ile çevrelenmiştir. İlçe nüfusu TUIK verilerine göre 80.849 merkez kaza nüfüsu 36.542 şeklindedir.Kent merkezi Balıkkaya ismi verilmiş olan bir tepenin eteklerinde inşa edilmiştir, denizden yaklaşık yüksekliği 38 metre olan ilçe içerisinde yükseklik bu tepe ile 200 metreyi bulur. İlçenin günümüzdeki yüzölçümü 1331 kilometrekaredir. İlçe Büyük İskender’in kıyılarında savaştığı Biga Çayı (Kocabaş veyahut Granikos) ile iki farklı duruma ayrılmıştır. İki yakayı birleştirmiş olan iki büyük köprü dahil belediye sınırları iç tarafında irili ufaklı 8(sekiz) köprü kalır. Sanılanın aksine kaza merkezinin denize kıyısı bulunmamaktadır. Kent merkezini boydan boya kateden ve Çanakkale tarafınca şehre girildiğinde devam eden İstiklal Caddesi kent merkezinde Çan Caddesi ismini alarak kazanın Çan karayolu çıkışına değin uzanmaktadır.Kent hemen hemen bu cadde üstünde kuruludur denileblir. Eski yaşam alanı bu rota üstünde gelişmini devam ettirirken sonradan eklenmiş olan ve daha ziyade kendine hususi ekonomik merkezleri olan Şirintepe ile Bursa karayoluna doğru gelişim kaydetmiş, nihai senelerdeki toplu yapımlarla Çanakkale ana karayolunun güney bölgesinde de Toki ve Ortur yaşam yerlerinin inşasıyla kent imar açısından daha güçlü bir sahaya sahip olmuştur.

19. asırda güney Marmara’nın büyük yerleşimlerinden kabul edilen Biga 20. yüzyılda çok bir büyüme kaydetmiştir. 1927 senesinde gerçekleşen Cumhuriyet periyodunun ilk nüfus sayımında merkez nüfus bilgisi 8 bin yükselmiştir. 1960 yılına değin 10 bini aşamayan merkez nüfus 1970 senesinde 13 bini, 1980 senesinde 15 bini, 1990 yılında 20 bini, 1997 senesinde 26 bini aşmış 2000 senesinde ise 28 bine yaklaşmıştır. 2000’li senelerde sanayileşmeye başlamış olan kazanın nüfusu TUIK verilerine göre de endüstri dahil yükseliş göstermeye başlamıştır. 2007 senesi ADNKS’e bakılırsa birçok vilayet ve kaza merkezlerinin nüfus bilgisi az artış oluştururken veyahut nüfus kaybı yaşarken, Biga’nın nüfus bilgisi 28 binden 33 bine terfi etmiştir ve 2009 yılında da 36.520’ye terfi etmiştir. Vatandaşların büyük kısmını Muhacir, Yerliler, Pomak, Boşnak, Çerkes ve Çeçenler ortaya çıkarır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ