Çanakkale Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çanakkale Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çanakkale hakkında coğrafi ve eğitim konusunda bilgiler
Çanakkale vilayeti, Türkiye Cumhuriyetinin kuzey batısında, topraklarının büyük kısmı Marmara Bölgesi hudutları iç tarafında kalan, 25° 40′ – 27° 30′ doğu boylamları ve 39° 27′ – 40° 45′ kuzey enlemleri içinde 9.887 kilometrekarelik bir saha kaplayan, Asya (Anadolu) ve Avrupa (Trakya) kıtalarında toprakları yer alan, bizzat ismini taşıyan boğaz ile iki farklı duruma bölünmüş bir şehirdir.

Anadolu’nun en batı noktası olan Baba Burnu ile ülkemizin en batı noktası Gökçeada’daki İncirburnu vilayet hudutları içindedir. Ege Denizi’nde ülkemize ilişkin en büyük adalar, Bozcaada ve Gökçeada, Çanakkale vilayetine dayalıdır. 2010 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına nazaran il içerisinde merkez kazayla birlikte 12 kaza, 22 kasaba ve 565 köy yer alır.Çanakkale Tarihçe
Çanakkale, Cumhuriyetin ilk senelerinde Biga ve Gelibolu sancaklarının kaldırılması ve her ikisinin orta kısmında yer alan Çanak köyünün vilayet duyuru edilmesiyle ortaya çıkmıştır. 1927 Nüfus sayımında Çanakkale’nin merkez nüfus bilgisi bir tek 8.500 kişi şeklindeydi.. Eski devirlerde, Hellespontos ve Dardanelles olaraktan da isimledirilen il içerisinde 3000 seneden bu yana yaşam olmuş olduğu kabul edilmektedir. Son dönemlerde dahi kalıntıları yer alan Truva (Troia, Troy) Antik şehri Milattan Önce 2500 senesinde büyük bir depremle yıkılmış ve bölge uzun seneler Lidya’lılarca yönetilmiştir. Milattan evvel 336 senesinde alanda en dikkat çekici güç durumuna gelmiş olan Pers İmparatorluğu Helenizm’i bütün dünyaya yaymak amacındaki Büyük İskender Granikos Çayı (Biga Çayı) kıyılarında oldukça fazla bozguna uğratılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında da Karesioğulları Beyliğinin yıkılması ile vilayetin günümüzdeki topraklarının oldukça fazla kısmı ele geçirilmiş, Bizans’a yardımıyla vilayetin kurtarılışı daha da kolay hale gelmiş ve Boğazlar dahil kontrol Osmanlı İmparatorluğuna geçmiştir.

Coğrafya
İl topraklarının yüzde %50’sinden fazlası ormanlar ile serilidir. Ormanlar vilayet topraklarının % 53.9’unu meydana getirir. Ormanlık sahalar 536.964 hektar olup bunun 449.024 hektarı koru, 87.969 hektarı ise köylülere verilen ve ticaret gerçekleşen, kesilmeye hazır ormanlardır. Ormanlık arazinin %50’sinden fazlasını kızılçam ve meşe oluşturur.

Eğitim
İl, eğitim itibariyle vatandaşına ülkemiz ortalamasının epey üzerinde bir hizmet verir. İl hudutları içinde 1 Fen Lisesi, 10 Anadolu Lisesi, 2 Anadolu Öğretmen Lisesi ve birçok Mesleksel lise yer alır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) içerisinde 9 fakülte, 2 akademi ve 2 enstitü vardır, ve 20,000 talebeye tahsil verir. Vatandaşların %8,0’i üniversite diplomasına sahiptir. İlköğretimlerde okullaşma miktarı %100’dür. Okuryazarlık oranı (2000 Nüfus verilerinde) %90 olaraktan açıklanmış, lakin geçen müddet kapsamında oranın %99 olmuş olduğu sanılmaktadır. (Çanakkale Valiliği Resmi Sayfası) İlçede 75.000’e yakın talebe yer alır. İlde sınıf başına düşen talebe sayısı 20’dir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ