Çanakkale Ayvacık Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Ayvacık Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ayvacık Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Çanakkale Ayvacık Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Çanakkale Ayvacık Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çanakkale Ayvacık Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ayvacık Hakkında
İlçemiz arazisi volkanik bir arazi olup 4. zamanda ortaya çıkmıştır. Zira dalgalı olup, dağlar ve tepeler ekseriyeti kaplamaktadır. Tüm sahanın %18‘i düzlükler, % 38’i dağlar, %44 ‘ünü yamaçlar ve tepeler ortaya getirmektedir. Öncelikli dağlar şunlardır; Kazdağı Kavak Dağı, Dikili Dağ Dede Dağı Kozlu Dağı, Pınar Dağı, Koca Kaya Dağı, Beşik Dağı ve Ahmetler dağları olup Ege karakterine uygun bir şekilde Kuzey Güney istikametinde uzanıp denize dik olacak şekilde inerler. Sarp ve girintili çıkıntılı bir kumsal ortaya getirirler. Öncelikli ovası 30 Kilometrekarelik Tuzla ovasıdır. Ufak parçalar durumunda Kösedere ve Baba dere ovalarıdır. İlçe merkezinin denize olan yüksekliği 273 metredir.2008 senesinde gerçekleşen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi neticelerine nazaran kazanın toplam nüfusu TUIK verilerine göre 30.409 şeklindedir. Bu nüfusun 7.642’si kaza merkezinde, 22.767’si de kasaba ve köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır.

İlçemiz iklimi genel olacak şekilde Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin etki altına girmektedir. Bölgemiz coğrafi bölge olaraktan ta bu iki iklim bölgesi içinde bir geçiş teşkil etmektedir. İlçemiz hudutları iç tarafında her iki iklim tipinin özelliklerine ayrı ayrı alanlarda denk gelinmektedir. Sözgelişi Küçükkuyu etrafında yaz ayları sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağmurlu geçmektedir. Bu duruma mukabil İlçe merkezi ve çevresinde yazlar tekrardan sıcak ve kurak kışlar ise don yapmayacak değin soğuk ve yağmurludur. Ek olarak şunu da belirtmek gerekir ki ilçemizin başka bölgelerinde klima iklim bölgelerine denk gelinmektedir.

İlçemiz hudutları içinde yer alan genel 90.130 hektardır. Bu durumun 46.821 hektarlık bölümü orman, 34,540 ha saha ziraat arazisi ve geriye kalmış olan 8.769 hektarı ise mera ve kıraç arazidir. Ormanlarımızda yer alan ağaçları iki gurupta toplayabiliriz. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ