Bursa Yıldırım Belediyesi Personel Alımı

Bursa Yıldırım Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yıldırım Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Yıldırım Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Yıldırım Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Yıldırım Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yıldırım Hakkında
Yıldırım, merkezinde Osmangazi, Nilüfer, Mudanya, Gemlik, Kestel, Gürsu dahil olmak üzere Bursa merkezde yer alan bir kazadır.

Uludağ’ın eteklerine inşa edilmiş Yıldırım ilçesinin doğu bölgesinde Kestel ve Gürsu, kuzey bölgesinde ve batı bölgesinde Osmangazi kazası yer alır. Yüzölçümü 399 kilometrekare şeklindedir. Denize olan yüksekliği 150-155 metre yüksekliğindedir.

İlçenin güney bölgesinde Uludağ yükselir, kuzey tarafı düzdür. İlçenin ortasından Bursa-Ankara karayolu geçmektedir.
İlçe içerisinde ılıman Marmara iklimi yaşanır. Ortalama sıcaklık 14.4 derecedir; yaklaşık nem miktarı %58’dir. En fazla yağış kış ayında ve mart-nisan aylarında düşer, minimum yağmur haziran ayı itibari ile alır. Yaklaşık 8-10 gün kar yağışı görülmektedir. Kar kalınlığı 25–35 santimetredir. İlçenin Uludağ’ın eteklerindeki yüksek kesimlerine daha fazla kar yağar ve yerde daha uzun süre yer alır. İlçe içerisinde en fazla lodos ve poyraz rüzgarları görülür.İlçe içerisinde 69 semt yer almaktadır. İlçe, yönetimsel olaraktan 1987 senesinde faaliyete geçirilmiştir. Nüfus sebebi ile ülkemizin bir çok vilayetinden büyük durumdadır. 2012 sayımına nazaran nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 631.482’dir. Bursa (merkez) nüfusunun %30’u Yıldırım kazasında yaşar. İlçe içerisinde ulaşım metro, otobüsler ve dolmuşlar ile temin edilmektedir. Ankara Caddesi üstünde Bursaray ile hem doğu yönüne hem batı kısmına ulaşım gerçekleşmektedir. İncirli Caddesi’nde yer alan nostaljik tramvay ile Cumhuriyet Caddesi’ne gidilebilmektedir. Teferrüç ‘nde yer alan Teleferik ile Uludağ’a ulaşım gerçekleşmektedir.

Buğday, arpa, yulaf ilçe içerisinde en fazla üretilmiş olan mamullerdir. Fasulye ve bakla ile domates, biber benzeri sebzeler; şeker pancarı, susam, ayçiçeği benzeri endüstriyel nebatlar; dut, ceviz, şeftali, kiraz, ayva, kestane benzeri meyvelerin de yetiştiriciliği yapılmaktadır.

İlçe içerisinde endüstri gelişme göstermiştir. Vişne Caddesi üstünde inşa edilmiş olan Vişne Ticaret Merkezi yer almaktadır. Duaçınarı Mahallesi’nde dokuma endüstri gelişme göstermiştir. Havlu, kumaş, astar, perde imalatı yaygın olarak görülmektedir. Ek olarak karoser inşası, araba parçaları ve makine parçaları imalatı gerçekleşir. Mobilya sanayi de ileridir. Ek olarak Hacivat Semti’nde sandıkçılar sitesi heyeti olup sitenin içinde çelik endüstri, tekstil ve makine endüstri fabrikaları da yer almaktadır.

İlçe içerisinde küçükbaş hayvancılık, bilhassa Uludağ eteklerinde büyükbaş hayvancılık gerçekleşir. Tavukçuluk, avcılık gelişme göstermiştir.

İlçenin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 631.482 şeklindedir. İlçe dışardan yoğun göç almaktadır. İlçe içerisinde nüfus olaraktan çoğunluk Artvin, Posof, Ardahan ve Karslılar yoğun olacak şekilde hayatlarını devam ettirmektedirler. Ek olarak yurtdışından Gümülcine, Kırcaali vilayetlerinden birçok Türk de Yıldırım ilçesinde yaşamaya başlamıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. FURKAN DAĞLAR diyor ki:

    yüksek okul son sıftan ayrıldım bursa belediyesinin herhangi bir ilçesinde sözleşmli personel olarak çalışmak istiyorum.Askerliğimi yaptım.1991 doğumluyum.

BİR YORUM YAZ