Bursa Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Bursa Yenişehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yenişehir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Yenişehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Yenişehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Yenişehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yenişehir Hakkında
Yenişehir, Bursa vilayetinin bir kazasıdır. Bursa’nın doğu bölgesinde ve Bursa kent merkezine mesafesi 52 kilometredir. Ülkeler arası havalimanı Yenişehir hudutları içinde yer alır. Bundan dolayı Havalimanı ‘Yenişehir Havaalanı’ olaraktan anılmaktadır.

İlçe ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne dayanmakla beraber 2004 senesinde Yenişehir Belediyesi tarafınca kuruluşu gerçekleşen YOSAB (Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi) ile sanayileşme canlanmaya kazandırılmıştır. Bilhassa tarımsal ürün ihracatında Bursa vilayetinin 1. sırada gelmiş olan kazasıdır. Domates ve biber yetiştiriciliği dünyada meşhurdur. Alanda ılıman Marmara iklimi yaşanır.İnegöl ve İznik’e yakın bir uzaklıkta yer almaktadır. İlçe’nin toplam nüfusu TUIK verilerine göre 52 bin civarı durumundadır.

İlçenin temel gelir kapısı tarımdır. Toplam nüfusun %78,7 si ziraat ile hayatlarını idame ettirmektedir. Bütün köyler tarımsal imalat ile geçimini gerçekleştirmekte olup bununla birlikte kaza merkezi nüfusunun da 10.789 kişisi tarımsal imalat ile geçimini sağlamaktadır. Arazisinin tahmin edilen % 65’ inde ziraat yapılabilen ilçe içerisinde sanayileşme de büyüme göstermeye başlamıştır. Bilhassa 2004 senesinde tüzel kişiliğini elde eden ve toplam 173,5 Ha. alanı olan Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye Şişe Cam Fabrikaları Anonim Şirketi tarafınca, Anadolu Cam Yenişehir Anonim Şirketi ve Trakya Cam Yenişehir Anonim Şirketi olarak cam ambalaj ve düz cam dalında çalışan iki tesis faaliyete geçirilmiştir. Her iki tesislerde faaliyet gösteren toplam işçi sayısı 1.064 şeklindedir.

Yenişehir, kuzeyinde bulunan İznik kazasından 25 kilometre, güney kısmında bulunan İnegöl kazasından 27 kilometre, doğu tarafında bulunan Bilecik vilayetinden 45 kilometre ve batısında yer alan Bursa vilayetinden 52 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Her dört şehirden de Yenişehir’e tarifeli otobüs seferleri gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ