Bursa Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Bursa Osmangazi Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Osmangazi Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Osmangazi Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Osmangazi Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Osmangazi Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Osmangazi Hakkında
Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Kestel, Gürsu ile birlikte Bursa merkezini oluşturan 7 kazadan bir tanesidir.

Osmangazi, Uludağ’ın eteklerinde, doğu tarafından Gökdere Vadisi’yle başlar; batı tarafında Nilüfer Deresi ve Yeni Mudanya Yolu, kuzey bölümde Katırlı Dağları, Nilüfer Çayı ve Bursa Ovası’nı içerisine alan topraklara komşu oluşturan bölgeyi kapsar. 1165,2 kilometrekarelik bir sahaya yayılmıştır. İlçenin denize olan yüksekliği yaklaşık 150 metre yüksekliğindedir. İzmir, İstanbul, Eskişehir yollarının kesiştiği yol ayrımı noktasında yer alan Osmangazi, Mudanya Limanı’na 31 kilometre, Yalova’ya 74 kilometre, Gemlik’e 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.Sahada ılıman Marmara iklimi yaşanır. Yaklaşık sıcaklık 14.4 derece şeklindedir.

İlçe içerisinde nem oranı yaklaşık %58 şeklindedir. Yağmur, en fazla kış ve ilkyaz aylarında görülür. Haziran ve Temmuz en az yağmur almış olduğu aylardır. Yağışlar senelik 500–700 milimetre arasında bulunmaktadır. İlçe içerisinde yaklaşık 8 gün kar yağar, Uludağ’a ise 25 gün kar düşer ve 4 ay kadar bölgede kalır. İlçe içerisinde kar kalınlığı 5–10 santimetre olmaktadır, Uludağ’da ise 250 santimetredir.

Osmangazi İlçesi Bursa ilinin ekonomik ve kültürel yönden en gelişmiş kazasıdır. Eğitim açısından ülkemiz ortalamasının fazla üstünde yer almaktadır. Okur yazar tutarı % 99 olarak bilinmektedir. Kültürel faaliyetlerin devam ettiği tiyatro binası, sanat galerileri, sinemalar bu kaza içinde yer almaktadırlar.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ