Bursa Orhangazi Belediyesi Personel Alımı

Bursa Orhangazi Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Orhangazi Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Orhangazi Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Orhangazi Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Orhangazi Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Orhangazi Hakkında
Orhangazi, Marmara Denizi’nin güney bölgesinde yer alan, İznik Gölü’nün batı bölgesinde bulunan Bursa kazasıdır.

Orhangazi, İznik Gölü’nün kıyı bölgesinde çok bereketli bir ova üstünde inşa edilmiştir. Kuzey bölgesinde Yalova ile Karamürsel İlçesi, batı bölgesinde Gemlik, güney bölgesinde Yenişehir, doğu bölgesinde İznik İlçeleri yer almaktadır. Kuzey bölgesinde Samanlı Dağları, güney bölgesinde Katırlı Dağları ile çevrili, çanak halindedir. Eski ismi Pazarköy’dür.Bursa kent merkezine 45 kilometre tahminen 40 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Denize olan yüksekliği 125 metredir. Orhangazi, Bursa-İstanbul Yolu üstünde ehemmiyetli bir yol ayrımı noktasıdır. 2011 Senesi Nüfus Bilgilerine bakılırsa kaza merkezi 56.703 Toplam Nüfus 75.354 şahıstır. Ek olarak Orhangazi yeni büyükşehir yasası ile merkez kazalarından bir tanesi durumuna gelmiştir.

Yaz ayları ılıman kış ayları ise serindir. Küresel ısınma sebebi ile kışlar artık eski gibi serin geçmemektedir. İlçenin nüfusu 2011 genel nüfus araştırmasına nazaran 75.354 şeklindedir. Bu durumun 56.703’ü kaza merkezinde, 18.651’i kırsalda hayatlarını devam ettirmektedir.

Orhangazi ilçesinde ekonomi, ziraat ve sanayiye endekslidir. Mozaik, ilçenin bir öteki ehemmiyetli geçim kaynağıdır. İlçe içerisinde turunçgiller haricinde her çeşit meyve ve sebze büyür. Orhangazi’ye bağlı olan 25 köyün bir çoğu zeytincilikle meşgul olmaktadır. Her sene geleneksel olaraktan zeytin şenliği gerçekleşir. Orhangazi ilçesinde tekstil ve metal endüstri kuruluşları etkindir. İlçe nüfusunun %39’u sanayide çalışmaktadır.
Bursa vilayetinde yer alan Uludağ Üniversitesine bağlı olan Orhangazi Meslek Yüksekokulu ilçe belediyeye ilişik binada hizmet sunmaktadır.

Oniki derslik, iki bilgisayar labaratuvarı, teknik resim salonu, tekstil labaratuarı ve kantin-cafe yer almaktadır. On akademik ve onyedi idari personel hizmet sunmaktadır.

Ek olarak Yeniköy mahallesinde yeni bir yüksekokulun inşasına start verilmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ