Bursa Orhaneli Belediyesi Personel Alımı

Bursa Orhaneli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Orhaneli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Orhaneli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Orhaneli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Orhaneli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Orhaneli Hakkında
Orhaneli, Bursa’ya bağlı olan bir kazadır. İlçenin merkezi olan kasabanın ismi Beyce’dir. Eski ismi Rumca Adrianos > Adranos şeklindedir.
Orhaneli, Bursa vilayetinin güney tarafında bulunan engebeli düzlüklerde bulunmaktadır. İlçenin dağlarla kaplı bölümleri kayın, kızılçam, karaçam, meşe, ardıç ormanları ile kaplı durumdadır. Adırnaz (Orhaneli, Kocasu, Rhyndacos Ρυνδακος, Rhyndacus) çayı kazadan geçer. Orhaneli ilçemiz, ılıman Akdeniz iklimi ile Ege ve Marmara’nın kara iklim özelliklerini taşımaktadır.Ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne dayalı olan ilçe içerisinde çilek, vişne yetiştiriciliği yapılmakta ve bu mamuller ihraç yapılmaktadır. Koyunun da yetiştirilmiş olduğu ilçe içerisinde hayvancılık büyük gelir getirmektedir.

İlçenin merkezi olan kasabanın eski ismi olan Beyce, 1934 yılına kadar kullanılmıştır. Doğu Roma (Bizans) devrinde piskoposluk merkezi olan Orhaneli, 1325 senesinde Orhan Bey’in buyruğu ile Turgud Alp (Turvud, Turud >>> Durgut, Durud) tarafınca Osmanlı Beyliği’ne dahil olmuştur. İlce içerisindeki Durdu Bey Camisi’nin ismi buradan gelir; mescidin kaybolmuş özgün vakfiyesine sözlü aktarımla yine yazılan vakfiyelerde Turgud isminin yanlış okunması sebebinden dolayı Durdu şeklinde anılmaktadır.

İlçenin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 24000 şeklindedir. Bu durumun 7800’ü kaza merkezinde, 16200’ü ise belde ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.

İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 kasaba (Göynükbelen, Karıncalı), 53 köy ve 6 semt bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. coskun diyor ki:

    orhaneli

BİR YORUM YAZ