Bursa Nilüfer Belediyesi Personel Alımı

Bursa Nilüfer Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Nilüfer Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Nilüfer Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Nilüfer Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Nilüfer Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Nilüfer Hakkında
Nilüfer, Bursa ilinin, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Kestel, Gürsu ile birlikte merkez kazalarından bir tanesidir. Bursa ilinin mesken gereksinimini karşılayabilecek toplu konut alanlarıyla kısa sürede oldukça fazla gelişmiştir.

İlçe, doğu bölgesinde Osmangazi, güney bölgesinde Orhaneli, batı bölgesinde Mustafakemalpaşa, Uluabat Gölü ve Karacabey, kuzey bölgesinde Mudanya ile çevrelenmiştir. Denize olan yüksekliği 100-150 metre yüksekliğindedir.

Yeni yapılanan bir bölge olması sebebiyle, Nilüfer Bursa vilayetinde nüfus yükseliş hızı en yüksek olan yaşam noktasıdır. İlçe nüfus bilgisi 1990-2000 içinde senelik %13, 2000-2007 tarihleri içinde senelik %5,6 biçiminde büyük bir hızla yükselmiştir. İlçenin nüfus bilgisi 2011 nüfus araştırmasına bakılırsa 365.000’dir. Bunun 324.000’i kaza merkezinde, 41.000’i ise belde ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir. İlçe 6 kasaba, 25 köy ve 25 semtten meydana gelmektedir.

Bölgede ılıman Marmara iklimi yaşanır.En sıcak olan ay Temmuz, en soğuk ay Şubat ayıdır. Kış aylarında hava yağmurlu geçer. Yağmur en fazla kış ve ilkbahar mevsiminde görülür. Minimum yağmur ise Temmuz ayındadır. Senelik yağmur ortalaması 500–700 milimetre arasında bulunmaktadır. Hava sene içinde % 25 aleni ve bulutsuzdur. İlçe içerisinde nem tutarı epey fazladır: % 58.

Nilüfer İlçesi son senelerde aşırı bir sanayileşmeye sahne oldu. Bursa nüfusunun ehemmiyetli kesmine istihdam imkanı sağlayan Bursa OSB kaza hudutları içinde yer alır. Bursa vilayetinin en büyük endüstri kuruluşları olan Oyak Renault, Bosch, Sifaş, Bisaş, Filament, Besaş, Coşkunöz, Polylen, SKT, Gemsat (Anlas Kalıp ) gibi ehemmiyetli endüstri kuruluşların fabrikaları bu bölgede bulunmaktadır.
Bursa-Mudanya kanalıyla, Bursa-İzmir yolunun içinde çok geniş bir sahaya yayılan Bursa OSB ek olarak Nilüfer OSB, Beşevler Küçük Sanayi Sitesi ve bu bölgelerin haricinde Çalı, Kayapa, Hasanağa, Akçalar ve Görükle hudutları içerisindeki endüstri yerleri ile birçok büyük iş merkezini kuruluşunda bulunduran Nilüfer, bu özelliği ile Bursa nüfusunun % 80’ine istihdam olanağı oluşturan ve yurt ekonomisine yüksek oranda gelir sağlayan bir endüstri ilçesidir.

Hızlı şehirsel geliştirme göstermesi ve büyük bir endüstri bölgesi bulunmasına karşın ilçe içerisinde ziraat imalatı sürmektedir. Ekili sahaların bir kısmında buğday, arpa, yulaf, fasulye, bakla yetiştiriciliği yapılır. Bunların haricinde biber, patlıcan, domates, soğan gibi sebzeler yetiştiriciliği yapılır. Sanayi bitkilerinden şeker pancarı, susam, ayçiçeği yetiştiriciliği yapılır. Meyve imalatı da yaygın olarak görülmektedir. En fazla şeftali, dut, ceviz, elma, erik, üzüm, kiraz, armut benzeri meyveler yetiştirilir.

İlçe içerisinde küçükbaş hayvan imalatı gelişme göstermiştir. Arcılık, tavukçuluk, ipekböcekçiliği ehemmiyetli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Büyükbaş hayvan imalatı da son senelerde yükselmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. sadık sönmez diyor ki:

    nilüfer belediyesinde işe girmek istiyorum işletme mezunuyum

  2. nurşen demir diyor ki:

    belediyenizde sekreter,insan kaynakları veya evrak işlerinde çalışmak istiyorum.

  3. ilyas diyor ki:

    Nilüfer belediyesinde iş arıyorum mustafa bozbeyi çok seviyorum

BİR YORUM YAZ