Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi Personel Alımı

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mustafakemalpaşa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mustafakemalpaşa Hakkında
Mustafakemalpaşa, Bursa vilayetine bağlı olan bir kazadır. Uluabat Gölü kıyı bölgesinde yer alan Mustafakemalpaşa; doğu bölgesinde Orhaneli, güneydoğu bölümünde Büyükorhan, güneybatı bölgesinde Balıkesir ilinin Kepsut ve Dursunbey, batı bölgesinde Balıkesir’ in Susurluk, kuzey bölgesinde Karacabey ve Uluabat Gölü, kuzeydoğu tarafında merkez kaza ile çevrelenmiştir. Denize olan yüksekliği 25-40 metre yüksekliğindedir. Bursa kent merkezine mesafesi 82 kilometre uzaklıktadır. Akdeniz iklimi özelliklerini taşır. Kasaba ve köyleri dahil 100.000 çok bireyin yaşamış olduğu Mustafakemalpaşa; 1 belediye, 6 kasaba, 104 köyden meydana gelmektedir.Miletopolis Kolonisi olacak şekilde Kyzikoslular ya da Atinalılar tarafınca faaliyete geçirilmiştir. Kaynaklarda Miletopolis’in göl (Uluabat ya da Manyas Gölü) kıyı bölgesinde bir yaşam alanı olmuş olduğu belirtilmektedir. Göl sularının zaman içinde çekilerek günümüzdeki vaziyetine ulaşmasından sonrasında Milattan Sonra 301-331 tarihleri içinde Kirmasti yerleşiminin bulunmuş olduğu Melde Bayırı’ndan günümüzdeki Lalaşahin Semti mevkiine taşındığı ve civarda ilk yerleşimlerin Hitit Medeniyeti devrinde kurulmaya başlandığı tahmin edilmektedir.

İlçenin ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Buğday, patates, mısır, şekerpancarı, arpa, üzüm, fasulye yetiştiriciliği yapılır. Hayvancılık dalında merinos koyunu ve sığır yetiştirilir. Uluabat Gölü’ nde tatlısu balıkçılığı da gerçekleşmektedir. Karacalar için koruma ve üretme konumu inşa edilmiştir. İlçe içerisinde bor mineralleri, linyit yatakları, maden suyu kaynakları yer alır. 

1731 kilometrekare ile Bursa vilayetinin en büyük yüz ölçümüne haiz kazasıdır.

 Yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Son senelerde kış mevsiminde yaşanmış olan yağmur miktarında yükseliş gözlenmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ