Bursa Mudanya Belediyesi Personel Alımı

Bursa Mudanya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mudanya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Mudanya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Mudanya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Mudanya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mudanya Hakkında
Mudanya, Marmara Denizi kıyı bölgesinde Bursa vilayetine bağlı olan 77.461 nüfuslu kazasıdır. 

Batı tarafında Karacabey, güney bölümde Osmangazi ve Nilüfer, doğu tarafından Gemlik ile sınırdır; kuzey bölgesinde Gemlik Körfezi kalır.

346 kilometrekarelik bir saha oluşturur. 
Mudanya ilçesinde ılıman Marmara iklimi yaşanır. Yazlar fazla sıcak değil fakat kuraktır. Kışlar ılık ve yağmurludur. En soğuk ay Şubat, en sıcak olan ay Ağustos ayıdır. Senelik yağmur miktarı 614 milimetredir. En fazla poyraz ve yıldız yönünden esen rüzgârları alır. İklim şartları sebebiyle dışarıdan göçler fazla yüksektir. Mudanya ilçesine bağlı olan 1 Kasaba (Tirilye) ve 36 köy yer almaktadır. İlçe merkezinde 8 semt yer alır.

Zeytincilik, kaza halkının birinci derecede gelir kaynağıdır. Bağcılık, sebze ve meyvecilik, ayçiçeği, soğan ve hububat şeklinde diger tarımsal çalışmalar, azca oranda da olsa gerçekleşmektedir.İlçe içerisinde iş oranının bir büyük bölümünü ithalat-ihracat işlemleri oluşturuyor. İthalat, hem deniz ve hem de karayoluyla gelmiş olan endüstri ürünleri ve yarı ürünlerinden; ihracat ise Bursa Organize Sanayi bölgesinde çalışan sanayi müesseselerinin üretmiş oldukları ürünlerden ve gemilerle gerçekleşen maden cevheri ihracatından ortaya gelmektedir.

Marmara Denizi’nin oldukça fazla kirlenmesi neticesi balıkçılık alanında büyük gerileme meydana gelmiştir. 

Yaz mevsiminin serin geçmesi sebebiyle turizm sezonu pek uzun devam etmemektedir. Dış turizmin dışında, bilhassa öncelikli Bursa olmak suretiyle çevre vilayet ve ilçelerden gelenlerin oluşturmuş olduğu günübirlik yerli turizm çalışmaları gerçekleşmektedir. Bu durumun dışında bizzat yazlık evlerinde kalanların sayısı da epey yüksektir.

Mudanya’da sanayisi pek yol katetmemiştir. Büyük endüstri kuruluşları olaraktan Yazaki ve Prysmian fabrikaları ve yan sanayileri, 1991 senesinde kuruluşu gerçekleşenKüçük Sanayi Sitesi’nde çeşitli iş branşlarında çalışan 42 işyeri, Zeytinciler Hali’nde ise 50 tane dükkân yer almaktadır. Ek olarak ilçe içerisinde büyüklü küçüklü zeytin işleme tesisleri bulunmaktadır.

İlçenin en eski yerel gazetesi Mudanya’nın Sesi gazetesidir ve günümüzde yayın yaşamını devam ettirmektedir.

İlçeye bağlı olan Güzelyalı mahallesinde oluşturulan çağdaş terminalle hızlı feribot aracılığıyla İstanbul iline 75 dakikada ulaşım sağlamak mümkündür.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mesut ORUÇ diyor ki:

    Mudanya belediyesinde calismak istiyorum bilgilerinize arz ederim.

  2. hasibe altın diyor ki:

    Ben 50 yaşındayım bana uygun iş arıyorum mudanyada oturuyorum evimde çocuk baka bilirim veya elişide yapa bilirim

BİR YORUM YAZ