Bursa Kestel Belediyesi Personel Alımı

Bursa Kestel Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kestel Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Kestel Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Kestel Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Kestel Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kestel Hakkında
Kestel, Bursa vilayetine bağlı olan bir kazadır. Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Gürsu ile birlikte Bursa merkezini ortaya çıkarır.Alanda ılıman Marmara iklimi yaşanır. İlçe içerisinde Bursa Çimento Fabrikası ile fazla sayıda tekstil ve otomotiv tesisi yer alır.

Doğu Roma İmparatorluğu’nun hudut kalesi olması sebebiyle, Latin dilinde Kalecik manasına gelmiş olan Kastel (Castel) adını almış, kazanın 1306 senesinde Dimboz Muharebesi’nin hemen peşinden Osmanlılar’ın eline geçmesi ile adı Kestel olmuştur. 1938 senesinde Bursa ilinin bir bucağı 1960 yılında kasaba yapılmıştır.
IV. Mehmet döneminde Vânî Mehmed Efendi tarafınca sınır kalesi olmaktan çıkarılıp yerleşim merkezi olacak şekilde kullanılmaya başlanmıştır. 1877-1978 yıllarında yapılmış olan Osmanlı-Rus Harbi’nden sonrasında Bulgaristan’dan gelmiş olan bir grup göçmenin yerleştirilmiş olduğu bölgeye hemen sonra da göçler sürmüş; göçlerle büyüme kaydeden Kestel 1938 senesinde merkez bucak, 1960 yılında kasaba, 1990 yılında da ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ