Bursa Keles Belediyesi Personel Alımı

Bursa Keles Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Keles Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Keles Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Keles Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Keles Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Keles Hakkında
Keles, Bursa vilayetinin, kent merkezine 61 kilometre uzaklıkta bulunan bir kazasıdır. Doğu ve kuzeydoğu tarafında İnegöl kazası, güneydoğu tarafında Kütahya’nın Domaniç ve Tavşanlı kazaları, kuzey bölümde merkez kaza, batı tarafında Orhaneli kazası ile çevrelenmiştir. İlçenin yüzölçümü 640 km2, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1.050 metre civarı durumundadır.

Keles Deresi vadisinde faaliyete geçirilmiştir. Keles Deresi, Uludağ-Eğriöz Dağları arasında bulunan platoyu yaran Kocasu Çayı’nın bir koludur. Batı tarafından Hüseyin Alanı Geçidi ile Bursa iline, doğu tarafından Tepel Geçidi ile İnegöl ilçesine bağlanır.1 belediye ve 36 köyden oluşur. Nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre tahminen 15 bin’dir. İlçe halkının büyük kısmı geçimini ziraat ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Ziraat mamulleri içersinde en dikkat çekici gelir kaynağını çilek, kiraz, vişne, tütün, nohut, anason benzeri mamuller oluşturuyor. Bereketli tarım ancak Nilüfer Çayı vadisi ve Kocasu ırmağı vadisinde gerçekleşmektedir.

İlçe içerisinde endüstri kuruluşu bulunmamaktadır. Son senelerde süt işleme tesisleri merkez ve köylerde kurulmaya start verilmiştir. İlçe içerisinde Keles Linyitleri Başmühendisliği’ne ilişik linyit kömürü ocağı yer almaktadır. Verimsiz olan bu işletme devamlı zarar etmektedir. Bölgenin doğal yapısına telafisi mümkün olmayan zararlar olmuştur.

İlçe içerisinde Sanayi gelişmediği için Keles kazası, Sanayi Şehirleri Bursa ve İnegöl ilçesine aşırı göç sunmaktadır. Halk ziraat ve hayvancılık gelirlerinin dışında Bursa ve diğer vilayetlere mevsimlik işçilik için çalışmaya gider.
Haydar ve Belenören (Hereke, Heracles) köyü civarlarında doğal sıcak su kaynakları yer alır fakat turizme açılamamıştır. Harmancık, trekking, kamp ve avcılık için uygun alanlara sahiptir.

İlçenin nüfusu 2008 genel nüfus araştırmasına nazaran 15.468 şeklindedir. Bu durumun 3.585’i kaza merkezinde, 11.883’ü ise bucak ve köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır.

İlçe kaza merkezine bağlı olan; 35 köy ve 7 semt vardır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. DURKADIN PEHLİVAN diyor ki:

    SELAM BEN ORTAÖĞRETİM KPSS DEN 80 PUAN ALDIM VE BELEDİYENİZDE MEMUR OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM VE BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MATAMATİK BÖLÜMÜ 3CÜ SINIF ÖĞRENCİSİYİM

BİR YORUM YAZ