Bursa Karacabey Belediyesi Personel Alımı

Bursa Karacabey Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karacabey Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Karacabey Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Karacabey Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Karacabey Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karacabey Hakkında
Karacabey, eski adı Mixalıç, Bursa ilinin 65 kilometre batı bölgesinde bulunan Bursa vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Nüfus Sebebi ile, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Gemlik ve Orhangazi’den sonrasında Bursa ilinin 5. Büyük kazasıdır.Alanda ılıman Marmara iklimi yaşanmaktadır.
Toprakları yüksek bereketli Karacabey Ovası’nda en fazla buğday,domates, arpa, mısır, fasulye, bezelye, şekerpancarı, pamuk, ayçiçeği ve tütün yetiştiriciliği yapılır. Ek olarak sebzecilik ve meyvecilik gelişme göstermiştir; hayvancılık ileri seviyededir. Hayvancılık sayesinde halk ekonomisi pozitif durumundadır. İlçe merkezi, Bursa kent merkezine 65 kilometrelik işlek bir karayolu aracılığıyla bağlı durumdadır.
Karacabey, antik dönemde Miletopolis, Roma Zamanında Mihaliç ismi ile bilinmekteydi. Tanınmış Mihali, halk ağzında Mağlıç peyniri bu yöremize aittir. Zamanda sırasıyla Bitinyalılar, Lidyalılar ve Pers Krallığı’nın hakimiyeti altına alınmıştır. Şehrin belli başlı tarihi yapıtları Sultan I. Murat’ın yaptırmış olduğu Ulu Camiî, 1457 senesinde Karaca Bey tarafınca yaptırılmış olan Karacabey Cami (İmaret Cami) ile Karacabey-Bursa yolu üstünde ve Uluabat kıyısında yer alan Osmanlı süreci yapısı Issız Han’dır. Karacabey’in Marmara Denizi sahilinde yer alan Bayramdere, Ulubat Gölü’nün güney bölgesinde yer alan Ayvaini Mağarası turistik alanlarıdır.
Karacabey; Bursa-İzmir, Bursa-Balıkesir, Bursa-Çanakkale, yolları içinde bulunmuş olduğu için birçok tesis tarafından kazaya ulaşım kolayca sağlanır. Karacabey iller arası Otobüs Terminali ilçenin Heykel diye isimlendirilen yerin alt bölümünde yer alır.

Karacabey Devlet Hastanesi A blok kent merkezinde bulunmaktadır.
Karacabey Devlet Hastanesi ( B blok sanayi kesminde eski SSK sağlık kuruluşudur.
Ek olarak 200 yataklı yeni devlet hastanesi için tasarılar hazırlıklar yapılmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ali Tetik diyor ki:

    ELEMAN ALIMI HAKKINDA BİLGİ ALMAK istiyorum.

  2. Özkan Akın İLGAR diyor ki:

    Yeni yapılmakta olan devlet hastanesine personel alımı hakkında bilgi alabilirmiyim.Nasıl müracat edebiliriz.

BİR YORUM YAZ