Bursa İnegöl Belediyesi Personel Alımı

Bursa İnegöl Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İnegöl Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa İnegöl Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa İnegöl Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa İnegöl Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İnegöl Hakkında
İnegöl, Bursa’nın bir kazasıdır. Marmara Bölgesi içinde bulunmaktadır. TÜİK 2013 senesi datalarına nazaran İnegöl 236,168 kişilik nüfusuyla Bursa ilinin en büyük merkez kazalarından bir tanesi ve Güney Marmara’nın 2. büyük şehridir. Ek olarak Sanayi İstatistikleriyle en yoğun ve en büyük Sanayi Merkezi konumundadır.

Son senelerde hızlı bir şekilde büyüme kaydetmiş ve aşırı göç almıştır. İnegöl, güneydoğu bölümünde ve Bursa kent merkezine (Kestel) 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Metro hattının Merkez Kestel kazasına değin gelmesi ve yeni Büyükşehir Belediyeleri Kanunu gereğince merkez kazalarından olmuş bunun yanında Doğu Bursa ilinin en büyük merkezi olmuştur. Bursa vilayetine tahminen 25 dakika uzaklıktadır.

Yaşadığımız çağda büyük bir endüstri şehri olan İnegöl, ülkemizin 16. büyük sanayi merkezi konumundadır. İnegöl organize sanayi bölgesi ülkemizin birçok tanınmış markasını Türk ekonomisine edindirmiştir. İnegöl Mobilyası; artık dünya genelinde tanınan bir Marka durumuna sahip olmuştur. İlçenin Nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2013 senesi datalarına Bakılırsa 236,168 olacak şekilde açıklanmıştır.

Büyükşehir hudutları haricinde ise ülkemizin Nüfus Yönünden en fazla nüfusa sahip kazalarından kabul edilen İnegöl ilçemizin, 1927 senesinde 12.000 olan nüfusu, 1990 senesinde 71.120’ye, 2000 senesinde 105.959’a, 2007 senesinde 130.448’e yükselmiştir. 2008 senesinde Alanyurt kasabasının semt olmasıyla nüfus 159.000 olmuştur. Bugün, merkezin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 236,168 kişidir. Nüfus dolayısıyla Bursa merkez ilçeleri haricinde Bursa’nın En Kalabalık İlçesidir. İnegöl, diğer kazalarla kıyaslandığı zaman Büyükşehir görünümü taşıyan bir kenttir.Yaşadığımız çağda İnegöl, Büyük ve Modern Sanayi Kenti Olmanın yanında ülkemizde ki birçok ilden büyük durumdadır. İnegöl, Yeni Parkları, Geniş Caddeleri, ve Alışveriş Şubeleri ile çağdaş bir şehir görüntüsünde bulunmaktadır.

İnegöl Şehri, Gelişmiş Sanayisi, Köftesi, Mobilyası ve Oylat kaplıcaları ile ün salmış bir şehir olmasının yanı sıra Tarihsel Dokusu ile Kültür Şehri olabilme hususi durumunu devam ettirmektedir.

Sahada ılıman Marmara iklimi yaşanır. Yaz mevsimi daha fazla Akdeniz İklimine benzer. Sıcak ve azca yağmurludur. Kışları ise soğuk ve bolca yağmurludur. Kar yağışları normal, don vakaları yüksektir. Senelik yaklaşık sıcaklık 12,4 derecedir. Yaz sıcaklık ortalaması 21,9 derece, Kış hararet ortalaması ise 2,3 derecedir.
İnegöl kazası, coğrafi sektöründen dolayı cumhuriyet zamanında büyük bir gelişme göstermiştir. Çevresinde yer alan ormanlar sebebiyle 1980’li yıllara değin orman mamulleri dalında üretim sanayi gelişme göstermiştir; 1980 yılından hemen sonra ise Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş işlemlerinin bitmesi ile birlikte orman mahsüllerinin yanı sıra tekstil, otomotiv yan sanayi ve diğer endüstri branşlarında da gelişme yaşanmıştır. 1976 senesinde kuruluşu gerçekleşen İnegöl Organize Sanayi Bölgesi ülkemizin ilk organize sanayi bölgeleri içinde bulunur. Ülkemiz toplam ihracatının %1 ini, mobilya ihracatının % 10 unu, ülke içi mobilya talebinin ise % 40 ını bu şehir giderir. Tekstil alanı ihracatındaki hissesi ise % 6 dır. Ülkemizin ehemmiyetli endüstri markalarından İsko, Küçükçalık,Politeks, Demirdöküm, Starwood, Olmuksa ve Çilek Mobilya bu ilçe içerisinde faaliyete geçirilmiştir.

İnegöl ilçemizde ekonomik yaşamın ana unsurlarından birisi tarımdır. Tarla mamulleri, sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılır. İlçe içerisinde yetiştirilen sebze ve meyve mamulleri yurtdışına da ihracat yapılır. Sebze ve meyve dalında domates, pırasa, patates, çilek ve şeftali ehemmiyetli yere haizdir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ