Bursa Harmancık Belediyesi Personel Alımı

Bursa Harmancık Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Harmancık Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Harmancık Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Harmancık Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Harmancık Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Harmancık Hakkında
Harmancık, Bursa ilinin kazasıdır. Uludağ vilayetinin güney bölgesinde bulunur. Bursa kent merkezine 96 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Harmancık, Uludağ’ın güney bölgesinde, yüksek yaylalar içinde bulunur. 1987 senesinde ilçe yapılmıştır.1973 senesinde belediye haline gelmiştir. Harmancık merkez daha eski zamanlar köy durumundayken ismi Çardı köyüdür. En yakın mahalleyi Ece ve Kepekdere (Mahmutlar) mahalllesidir. Mahalleri genel anlamda kaza merkezine 1 ila 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bursa, Balıkesir ve Kütahya vilayet hudutlarının birleşmiş olduğu yerdedir. Komşuları Dursunbey (Balat) (Balıkesir), Tavşanlı (Harguş) (Kütahya), Orhaneli (Adranos) (Bursa) ve Keles (Bursa) ilçeleridir. Ortalama deniz seviyesi yüksekliği 650 metre olup yüzölçümü 38.928 hektardır.

Karasal ılıman marmara geçiş iklimi görülür; yaz ayları fazla sıcak, kış ayları ise serttir. Yağışlar kar ve yağış halindedir. Nisan ayına değin aralıklarla devam eden kırağı yağışı nebatları olumsuz etkisinde bırakır. İlçenin çevresi çam ormanları ile çevrelenmiştir.İlçe, bir merkez belediye ve 27 köyden oluşur. 8.000 nüfuslu ilçe içerisinde vatandaşların bir çoğu ziraat ile uğraşır. İş imkanlarının kısıtlılığı sebebiyle devamlı dışarıya göç sunan bir kazadır. İlçe nüfus bilgisi, Bursa nüfusunun binde beşini ortaya çıkarır.

İlçenin nüfusu TUIK verilerine göre 2008 yılında 8.156 şeklindedir. Bu durumun 4.188’i kaza merkezinde, 3.968’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.

1994 senesinde madencilik krizine değin en dikkat çekici gelir kapısı madencilik haline gelmiştir. İlçe, yaygın krom yataklarına haizdir. Dünya üzerinde krom ilk kez 1848 senesinde Amerika’lı Lawrence Smith tarafınca Harmancık’ta Dağardı-Koca Maden’de bulunmuştur. 1950’li yıllardan beri çalışan Hayri Ögelman Madencilik isimli özel tesis ile krom işletmecisi Etibank’ın 1994 senesinde etkinliklerine nihai vermesi ve Gedikören köyü civarında bulunan mermer ocaklarının kapanması ile ilçe içerisinde işsizlik yükselmiştir. Bölge halkından oldukça çok kişi yakın çevrede bulunan Tunçbilek, Orhaneli kömür işletmeleri ve termik santrallerinde iş yapmaktadır.

İlçe içerisinde ziraat arazisinin yetersiz bulunması sebebiyle ziraat ile geçinen aile sayısı düşüktür. Çoğunlukla aile ihtiyacını gidermek suretiyle, ticari sebeple satışı yapılamayacak oranlarda sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır. Buğday, arpa, mısır, ayçiçeği ve baklagil tarımı gerçekleşir.

Ticaret yaşamı çok ilerlemiş değildir. İlçe merkezinde Çarşamba günleri kuruluşu gerçekleşen Pazar ve her sene Ağustos ayında tertip eden 7 günlük panayır kaza ekonomisine canlılık verir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ