Bursa Gürsu Belediyesi Personel Alımı

Bursa Gürsu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gürsu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Gürsu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Gürsu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Gürsu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gürsu Hakkında
Gürsü ilçemiz Bursa’nın merkez ilçelerinden bir tanesidir. Gürsu, Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Kestel ile birlikte Bursa (merkez)’i ortaya çıkarır.

Gürsu kazası, doğu bölgesinde ve güney bölgesinde Kestel, batı bölgesinde Yıldırım ve Osmangazi, kuzey bölgesinde ise Gemlik kazası ile çevrelenmiştir. Deniz düzeyinden yüksekliği 100 metre yüksekliğindedir. Yüzölçüömü 118 kilometrekare şeklindedir.Sahada ılıman Marmara iklimi görülür. Daha eski zamanlar Susığırlık olaraktan tanınan Gürsu, 1931 senesinde şimdiki adı verilmiştir. Yıldırım kazasına bağlı olan bir kasaba olurken 1991 senesinde ilçe yapılmıştır. Zafer, İstiklal, Kurtuluş, Yenidoğan, Adaköy, Ağaköy, Kumlukalan ve Hasanköy mahalleleri ile 6 köyü bulunmaktadır. Arazisinin sulak bulunması sebebi ile vatandaşların geçim kaynağı çoğunlukla tarımdır. Çevrede bulunan endüstri kuruluşları ise, faaliyet gösteren kişiler için ehemmiyetli bir geçim kaynağıdır.

Zamanı çınar ağaçları, Osmanlı haneleri, tarihi hamam ve camisi ile yeni yaşam birimlerini bir arada bulunduran tarihi bir kazadır.

Doğa sporları sektöründe ismini duyurmaya çalışan Gürsu kazasında yamaç paraşütünde Fethiye Ölüdeniz’e alternatif durumuna gelmesi düşüncesiyle Katırlı Dağları Dışkaya Mevkisinde bir paraşüt konumu oluşturulmuş ve hizmete açılmıştır.

İlçenin nüfusu TUIK verilerine göre 2009  nüfusu 55.155 şeklindedir. İlçe merkezine bağlı olan; 6 köy ve 8 semt bulunmaktadır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Levent Ünsal kucukaslan diyor ki:

    Kpss den 72 puan aldım. Meslek lisesi makina model bölümü mezunuyum.

BİR YORUM YAZ