Bursa Gemlik Belediyesi Personel Alımı

Bursa Gemlik Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gemlik Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Gemlik Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Gemlik Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Gemlik Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gemlik Hakkında
Gemlik, Marmara Denizi kıyı bölgesinde yer alan, Bursa ilinin bir kazası konumundadır. Bursa vilayetimizin limanı olan Gemlik bununla birlikte Bursa ilinin merkez kazalarından bir tanesidir. Alanda Akdeniz ikliminin Marmara Bölgesi tipi görülür. Kış ayları eskiden çok kar yağdığı halde günümüzde çok azca kar yağışı görülmektedir.

İlçe merkezinde oturan nüfusun %80’i ticaret yapmaktadır. Tuzlu zeytin, yağ, sabun ticareti öncelikli gelmektedir.

Gemlik’te ziraat, epey gelişme göstermiştir. En fazla zeytin imalatı gerçekleşir. Ülkemizin en leziz sofralık zeytinlerinin büyüdüğü yerlerden bir tanesidir.

Üstün kaliteli elma, armut ve şeftali imalatı da gerçekleşmektedir. Ülkemizin ilk konserve tesisi Rifat Minare Kollektif Şirketi kurulmasından ötürü konserveciliğin gelişmesine paralel bir şekilde sebzecilik gelişme göstermiştir. Hayvancılık ise ilçeye yakın köylerde düşük, dağ köylerinde ise daha çoktur. İlçe içerisinde tavukçuluk da yaygın bir hale gelmektedir. Balıkçılık da ehemmiyetli bir gelir kapısı olup, körfez sularında her çeşit balık olur.

Gemlik sanayisinde zeytin üretimi büyük yer tutar. 1937 senesinde kuruluşu gerçekleşen Sümerbank Suni İpek Tesisi kazanın gelişiminde ehemmiyetli rol oynamıştır. Kumsal şeridinde bulunan Tügsaş (gübre ve kimyevi mamullerin imalatı), Borusan (boru imalatı), Çimtaş (saç ve demir imalatı), Borçelik (çelik imalatı), MKS (kimya sanayii) benzeri muhtelif fabrikalar Gemlik’te yer alan sanayiinin temelini meydana getirir. Gemlik aralığında çıkartılan damarlı mermer, diabas ve alçı taşı ihracı Gemlik ekonomik durumu için önemli bir husustur. Bilhassa Diabas’ın dünya üzerinde çıkartıldığı 2 merkez üzerinden bir tanesidir. Lakin Suni İpek Tesisi kapatılmış. Bulunmuş olduğu yere Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu ve Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi inşa edilmiş ve eğitim öğretime açılmıştır.

Ülkemizin 20 Serbest Bölgesinden birisi olan Bursa Serbest Bölgesi de Gemlik kazası hudutlarında yer almaktadır. Bursa Serbest Bölgesi, bütün Serbest Bölgeler kapsamında 2007 senesi dolayısıyla ticaret hacminde Amerikan Doları 1.619.125.000’lik hacimle altıncı sırada bulunmaktadır. İstihdam olaraktan baktığımız zaman ise 7.437 kişilik bir istihdam hacmi ile ikinciliği elinde barındırmaktadır. Bursa Serbest Bölgesi’nin Gemlik ekonomik durumu ve istihdamına katkısı beklenildiği değin olmasa da epey olumlu bir durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. murat diyor ki:

    Beko loder .foklift”loder “vinc ve e sinifi ehliyetim src-1-3 belgelerim var 6sene hazir beton sektorunde calistim 2014 kpss 65 puan aldim resmi kurum yada kurumsal sirketlerde uzun vadede kariyer yapmak istiyorum gerekli donanima sahib caliskan bilincli cabuk kavrayan ogrenmeye acik disiplinli bir insanim uygun pozisyonda herturlu ise talibim iligilenirseniz sevinirim saygilarimla .

  2. çetin diyor ki:

    ben çetin okumuş 1979 zonguldak doğumluyum 2012 2014 yılları arasında kırpat aş de cnc oporotörü olarak çalıştım 2008 2011 yılları arasında orda otomotiv de üretim oporotörü olarak çalıştım 2005 2007 yılları arasında ermaksan makina fabrikasında firezeci olarak çalıştım şuan çalışmıyorum sizden iş istiyorum yardımlarınızı bekliyorum telefon numaram 0543 . sizden hayırlı uğurlu güzel haber bekliyor

BİR YORUM YAZ