Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bursa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bursa Coğrafi Yapısı, Tarihi ve Ekonimisi
Bursa, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip dördüncü kenti. 2013 haysiyetiyle 2.740.970 nüfusa haizdir. Marmara Bölgesinin Güney Marmara kısmında, 40° batı meridyen ve 29° kuzey enlem daireleri içinde kalır. Eski isimi Hüdavendigâr’dır. Kuzey bölgesinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğu tarafında Kocaeli ve Sakarya, doğu tarafından Bilecik, güney bölümde Kütahya ve batı tarafında Balıkesir vilayetleri ile çevrelenmiştir.

Ekonomik yönden ülkemizin gelişmiş kentlerinden önde gelen Bursa tabii ve tarihsel zenginlikleriyle de çok önemlidir. Bursa ilinde en fazla Osmanlı Devleti’nin firma evresine ilişkin tarihî yapıtların bulunmasının nedeni ise, Bursa ilinin Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olmasıdır. Bursa avmleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla alanda öne çıkar. Ek olarak Bursa Marmara bölgesinin İstanbul’dan sonrasında gelmiş olan ikinci büyük kentidir. Ülkemizin en dikkat çekici endüstri kentlerindendir. Kent İstanbul ilinden sonra en büyük ikinci ihracatı yapmaktadır. Kentin futbol ekibi Bursaspor 2009-10 sezonunda Süper Lig şampiyonudur.Bursa, endüstri istatistiklerine bakılırsa ülkemizin en büyük endüstri şehri ve otomotiv imalat merkezi konumundadır. CNN International tarafınca ülkemizin Detroit’i yakıştırması yapılmıştır. Tofaş, Fiat, Renault, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek araba ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa’da yer almaktadır. Bursa’nın otomotiv sanayinin Ülkemizde merkezi olmasından ötürü kuruluşu gerçekleşen Bursa Otomobil Müzesi yine bu kentte yer almaktadır.

Coğrafya
Genel anlamda ılıman bir iklime haizdir. Fakat, iklim bölgelere nazaran de değişim göstermektedir. Kuzey tarafında Marmara Denizinin yumuşak ve ılık iklimine mukabil güney bölümde Uludağ’ın sert iklimi ile karşılaşılmaktadır.

Vilayetin en sıcak ayları Temmuz – Eylül, en soğuk ayları ise Şubat – Mart ayıdır. 52 senelik gözlem süresi itibarı ile senelik yaklaşık yağmur oranı 70,6 santimetre.dir. İlde yaklaşık nispi rutubet % 69 civarı durumundadır.

Ekonomi
2007 seneyi nüfus sayımı resmi kesin neticelerine nazaran ülkemizin 4. büyük şehridir.  Bursa; otomotiv, tekstil, makine, gıda endüstri alanlarında söz sahibidir. Zamanda ilk havlu imalatının Bursa’da gerçekleştiği söylenir. Günümüzde de havlu imalatı ve ihracatı gerçekleştirilir. İpek imalatı ve bıçakçılık Bursa ilinin daha önce dünya tarafından tanınmasını sağlamasına karşın şu anda bitme noktasına ulaşmıştır.

1961 senesinde kuruluşu gerçekleşen ülkemizin ilk organize endüstri bölgesi Bursa OSB ile hemen sonra oluşan Demirtaş OSB ve bilhassa İzmir ili ve Ankara yollarının çevresi Bursa ilinde sanayileşmenin yoğun olmuş olduğu yerlerdir. Kaplıcaları, Uludağ’ı, kestane şekeri, şeftalisi, havlusu ile ünlüdür.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ