Bursa Büyükorhan Belediyesi Personel Alımı

Bursa Büyükorhan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Büyükorhan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bursa Büyükorhan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bursa Büyükorhan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bursa Büyükorhan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Büyükorhan Hakkında
Bursa ilinin, kent merkezine 81 kilometre mesafede yer alan bir kazasıdır. Harmancık, Orhaneli , Mustafakemalpaşa ve Balıkesir iline bağlı olan Dursunbey ilçelerine sınırdır. Denize olan yüksekliği 830–840 metre civarı durumundadır. Yükseklik sebebiyle serin dağ iklimi yaşanır. Engebelli ve dağlarla kaplı bir yapıya haizdir. Yüzölçümü 672 kilometrekaredir. 1 merkez ve 40 köyden oluşur. Sahada karasal marmara geçiş iklimi yaşanır.

Bizans zamanında Atranos (Günümüzde Orhaneli) Tekfurluğu’nun toprakları içinde bulunan bir bölgeydi. 1321 senesinde Orhan Gazi tarafınca Osmanlı egemenliğine girdi. Fatihi Orhan Bey’e atfen üç obadan oluşmuş olan yerleşime Orhan-ı Kebir ismi almaya hak kazanmıştır. Cumhuriyet zamanında Büyükorhan adı verilmiştir. 1944 senesinde Orhaneli ilçesine bağlı olan bir nahiye olan Büyükorhan, 1967 senesinde belediyelik, 1987 senesinde ilçe yapılmıştır.İlçenin ekonomik hayatı tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir, hudut vilayet ve ilçelere ulaşım irtibatı gelişmiş bulunmadığından endüstri ve ticaret yaşamı gelişmemiştir. İlçenin %50’si ormanlık alandır. Tarıma elverişli arazinin su tutma kapasitesi düşük, yeraltı suyu kısıtlı olmuş olduğu için ilçe içerisinde kuru ve sulu ziraat gerçekleşmektedir. En dikkat çekici ürün buğday ve çilek olmuştur. Yüksek yerlerde arpa yetiştiriciliği yapılır. İlçe içerisinde sulama yapılabilen mekanlarda çilek yetiştiriciliği gelişmektedir. Orman arazisinde tel direği, maden direği, sanayi odunu, yakacak odun, kâğıtlık odun diye mamuller elde edilir. İlçe içerisinde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık gerçekleşir. Sığır varlığının bir bölümü düşük verimli ırklardan ortaya çıkmıştır.İlçeye yakın ve sulama gerçekleşen mekanlarda daha bereketli hayvancılığa geçiş yapılmıştır. Vatandaşların ziraat ve hayvancılık dışında yer alan gelir kapısı, mevsimlik işçi olarak iş yapmaktadır.

İlçe bağlısı olacak şekilde merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 40 köy ve 44 semtten meydana gelmektedir.44 mahalenin 3 adedi Büyükorhan kazasına bağlı durumdadır. İlçeye bağlı olan beldenin ismi Kınıktır ve 44 semtin iki tanesi Kınık Kasabasına bağlı durumdadır. Arta kalan 40 semt köy muhtarlıklarının yönetimi altındadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ