Burdur Yeşilova Belediyesi Personel Alımı

Burdur Yeşilova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yeşilova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Yeşilova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Yeşilova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Yeşilova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yeşilova Hakkında
Yeşilova, Burdur vilayetinin bir kazasıdır. Hudutları içindeki Salda gölü ile meşhurdur. Salda Gölü’nün özelliği ise dünyanın en derin ve temiz göllerinden bir tanesi olmasıdır. Göl sayesinde ilçe turistik bir kasaba görünümü sergilemektedir. Ek olarak çadır turizmine de uygun bir ortam bulunur.Yeşilova kazası ve çevresindeki bölge Malazgirt Savaşından sonrasında 1093 yılında Türkler’in olmuştur. O zamanlarda Bizanslılar ile bu alanda hayatını sürdüren Türkmenler arasında kimi çatışmalar gerçekleşti ise de 1190 yılında Alman İmparatoru Frederik Barbaros Haçlı ordusu ile bu bölgeye değin ulaşmıştır. Frederik Barbaros´un gelişinden faydalanan ve kendisine Bizans Veliahtı süsü veren Alaksi toplamış olduğu askerlerle Türk sınırına saldırmış, bir yandan Dinar´a diğer yandan Güzelhisar´a cepheden günümüzdeki Harmanlı (Navlu) boğazına değin girmiştir. 

1936 senesinde Yeşilova eski Erle Nahiyesi olacak şekilde bilinmektedir. 1936 senesinde kaza olan YEŞİLOVA çoğunlukla ASİKARAAĞAÇ´a bağlanmış ve nahiye olaraktan YAVUCE adıyla anılmıştır. ERLE bu mıntıkanın ismidir. Bucak Merkezi sürelerle bir süre Kayadibi ve bir sürede Beylerli ilçe ve nahiye merkezi haline gelmiştir. 1967 senesinden sonrasında SATIRLAR Köyü merkez olarak seçilmiştir. 1288 tarihindeki salnameye nazaran Satırlar Köyü 33 haneli ve 120 nüfusa sahipti. 1305 tarihindeki salnamede de Erle beldesinde 148 misafirhane, 18 un değirmeni, 6 dükkân, 1 han, 1 restoran, 26 Cami, 19 Sübyan Mektebi, 8 tekke, 3 türbe, 38 çeşme ve 26 çamaşırhane olmuş olduğu bilinmektedir.
İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 3 kasaba, 36 köy ve 2 semt bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hatice kama diyor ki:

    memur hizmetli alımı var mı?

BİR YORUM YAZ