Burdur Tefenni Belediyesi Personel Alımı

Burdur Tefenni Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tefenni Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Tefenni Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Tefenni Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Tefenni Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tefenni Hakkında
Tefenni, Burdur vilayetinin bir kazasıdır. Tefenni kazası, Milattan Önce 800-500 tarihleri içinde Bizans çağının İstefani köyü olacak şekilde inşa edilmiş, 13.yüzyıla değin Bizans yönetimi altında kalmış, bu tarihten sonra sırayla Türkmenlerin, Selçukluların ve Osmanlıların eline geçmiştir. 1882 senesinde civarda ortaya gelmiş olan zelzele dolayısıyla eski yerleşim merkezi terk edilerek şu andaki yerine inşa edilmiş, 1886 senesinde de İstefani ismi değiştirilerek Tefenni ismi ile ilçe haline gelmiştir.İlçe, bağlı bulunduğumuz Burdur’un güneybatısında yer almaktadır. Denize olan yüksekliği 1200 metre yüksekliğindedir. Batı bölümü tamamıyla ormanlık alanlardan oluşmaktadır. En yüksek dağı Eşeler Dağıdır. Sürekli akan nehir ve ırmak bulunmamakla beraber yaz mevsiminde kurumuş olan ve çay denilebilecek özellikte çok sayıda akarsu bulunur. Ek olarak günümüzde Hasanpaşa, Beyköy, Sazak ve Ece’de kuyu açılması ile yapımı sona ermiş; Tefenni, Başpınar, Beyköy, Hasanpaşa ve Yeşilköy Göletleri yer almaktadır.

Tefenni kazası Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi içinde bir geçit olduğu için her iki bölgenin iklimi etkisi altındadır. Bundan dolayı yaz ayları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağmurlu geçer. Hava sıcaklığı kararlı olmamakla beraber genel olacak şekilde –21 ile +36 derece arasında değişmiş olur.

İlçe ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlıdır. Günümüzde 200.000 dekar ziraat sektörü yer almakta, bunun 120.000 dekarı sulu, 80.000 dekarı kuru ziraat arazisidir. Bu arazilerden tarla nebatları olacak şekilde buğday, arpa, mısır, yulaf, kuru soğan, sebze ve meyveler, endüstri nebatları olaraktan şeker pancarı, anason, Kişniş (yumurcak), haşhaş, nohut, fasulye ve patates, mera nebatları olaraktan yonca, korunga ve fiğ sağlanmaktadır. Patates, kuru soğan ve nohut yöre illerdeki tüccarlar tarafınca alınarak ihraç yapılmaktadır. Tarıma arka çıkmak düşüncesiyle 3 tane Tarım Kredi Kooperatifi, 15 tane de muhtelif amaçlı kooperatif bulunur. İlçe ekonomisini arka çıkmak ve tasarrufu değerlendirmek emeli ile de kaza merkezinde Ziraat Bankası faaliyete geçirilmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ