Burdur Kemer Belediyesi Personel Alımı

Burdur Kemer Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kemer Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Kemer Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Kemer Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Kemer Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kemer Hakkında
İlçenin tarihi ile ilgili olarak oluşturulan incelemelerde tarih öncesi çağlara ilişkin kararlı bir malûmat sağlanamamıştır. Milattan Önce 1900 senelerinde bölgeye egemen olan Psidialılar yerleşimin başlangıcı olarak bilinmektedirler. İlçe merkezi ve köylerindeki farklı mekanlarda yer alan tarihi belgeler Lidyalılar, Frigyalılar ve Roma İmparatorluğu zamanlarında bu yerde yerleşimin bulunduğunu ispatlamaktadır.Türklere Anadolunun kapısını açan 1071 Malazgirt Zaferi’nden sonrasında 1075 senelerinde bölgenin Türkmen kavimlerinin egemenliği altına girmesi ile birlikte Burdur Kemer’e Türklerin ilk yerleştiği zamanlar olarak bilinmektedir.

Anadolu Selçuklu Devleti ve Hamit oğulları beyliğinin egemenliğinde kalmış olan Kemer 1286 senesinde Gölhisar’ a bağlıdır.

İlçe merkezi, Burdur İl merkezine 57 kilometre ve Burdur-Karamanlı-Tefenni yolunun 34 kilometresinden sonra 23 kilometre daha güney bölgesinde ve iç bölümde bulunmaktadır.

İlçe yüzölçümü 350-400 Kilometrekare olup, kaza topraklarının bir bölümü dağlarla kaplı ve büyük bir bölümü de ovada bulunmaktadır. 7566 hektar orman sahası bulunmaktadır. Boz çay ve Derebağ çayları kaza sınırları içinden akmaktadır.
İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 1150-1200 metre yüksekliğindedir. Güney ve doğu tarafı Rahat Dağları ile kaplı olan ilçe içerisinde kara iklimi özellikleri karar sürmektedir. Kışları sıcaklık ortalaması 0-10 , yaz mevsimi sıcaklık ortalaması 20 derecedir. İlkbahar ve sonbahar ayında yağış, kış ayında kar yağışı görülmekte olup, yazlar kuraktır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ