Burdur Karamanlı Belediyesi Personel Alımı

Burdur Karamanlı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karamanlı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Karamanlı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Karamanlı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Karamanlı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karamanlı Hakkında
Karamanlı, Burdur vilayetinin bir kazasıdır. Fazla eski bir yaşam alanı olmuş olduğu vakti izlerden belli olan Karamanlı, yerleşim olarak Ardıçlıtepe eteklerinde ve Karamanlı ovasına egemen bir yerdedir. Yakın Taş Çağından (Neolitik Yüzyıl) yaşam izleri taşıyan bölgenin Milattan Önce 800-500 tarihleri içinde Persler’in, Etiler’in ve Yunanlılar’ın idaresinde kalmış olduğu kabul edilmektedir. Türk beyi Alparslan’ın 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile Anadolu’ya girmesini takip eden senelerde bölgeye Türkler tamamıyla egemen olmuş ve bugüne kadar gelinmiştir. Anadolu’ya Türkler’in girişi ile yerde ilk tertipli yönetim Anadolu Selçuklu Devleti tarafınca inşa edilmiş ve 1282’li senelerde Hatay ilinden Muğla iline uzanmakta olan Karamanoğulları beyliğinin yönetimine kazandırılmıştır. Buraya ilk gelmiş olan Karamanoğlu, Ardıçlı Tepenin eteğindeki Kocapınarın başına mekân tutmuş, ikinci gelmiş olan Caferoğlu, Yediurgan demiş olduğumuz mekandaki Karaağaçlı Pınarın başında yaşamaya başlamıştır. İlk olacak şekilde buralara yerleşen kişilerin isimleri yaşadığımız çağda bu yörenin semt ismi olacak şekilde yaşamakta Tarihçi Prof. Dr. Tuncer Baykara’nın 27 Mart 1973 tarihindeki mektubunda 1871 (Hicri-1288) senesinde Konya Ili Salnamesi’nden elde etmiş olduğu bilgilere bakılırsa o senelerde Karamanlı’nın 410 evlik bir yaşam alanı olmuş olduğu belirtmiştir. Ek olarak bölgede bulunan diğer bazı yaşam kesimlerinden Tefenni 158, Gebrem 70, Sazak 23 ve Ece 20 hane olacak şekilde arşivlerde yer almaya hak kazanmıştır.

Osmanlı Devleti döneminden 1911 senesine değin köy statüsünde yer alan Karamanlı’da 1911 senesinde Belediye teşkilatı faaliyete geçirilmiştir. 1925 senesinde Jandarma teşkilatı, 1928 senesinde de Kasaba müdürlüğü faaliyete geçirilmiştir. 4 Temmuz 1987 tarih ve 19507 sayılı Resmi Gazetede Karamanlı’nın ilçe durumuna gelmesi, 3392 sayılı Kanunun çıkmasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafınca kara ralınmış ve ilk Kaymakam’ın 11.08.1988 yılında atanmasıyla ilçe yapılmıştır.

İlçenin nüfus bilgisi 2011 genel nüfus araştırmasına nazaran 8070’dir. Bu durumun 5469’si kaza merkezinde, 2601’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.

İlçeye bağlı olan; 1 kasaba, 8 köy ve 12 semt bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ