Burdur Gölhisar Belediyesi Personel Alımı

Burdur Gölhisar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gölhisar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Gölhisar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Gölhisar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Gölhisar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gölhisar Hakkında
Gölhisar, Burdur’un bir kazasıdır. Tarımın en etkin üretildiği kazadır. Pancar, anason, tahıllar, sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır. Gölhisar Ovası bir çökelti ovası olup, Dalaman Çayı üstünde kuruluşu gerçekleşen Yapraklı Barajı’nın suları ile sulanma işlemleri yapılmaktadır. 13.400 nüfuslu kazanın Cbyra isminde tarihi antik şehri yer almaktadır. Yöre teke yöresinin en dikkat çekici müzik ve folklor kültürlerini bulundurmaktadır.

Gölhisar İlçesi Burdur’un güneybatı bölgesinde Burdur iline 107, Denizli iline 105 Fethiye’ye 111, Antalya vilayetine 135 kilometre mesafede Batı Torosların eteklerinde Dalaman Çayı Su Toplama Havzasında sektöre kazandırılmış, Burdur’un ikinci büyük kazasıdır. Yaklaşık ortalama deniz seviyesi yüksekliği 945 metre, yüzölçümü 575,820 kilometrekare şeklindedir.Gölhisar, Uluköy ile Horzum Semtinin birleşmesi neticesinde 13 Ocak 1953 senesinde ilçe yapılmıştır. Aynı gün TRT Ankara Radyosunda duyuru yapılmıştır. Ismini kazaya 6 kilometre uzaklıkta bulunan gölün ortasındaki adada yapılmış olan kaleden (hisar) almaya hak kazanmıştır.

İlçe konum olaraktan Burdur, Denizli, Muğla, Antalya kent merkezlerinin orta kısmında yer almaktadır. Gölhisar ilçesininkuzey doğu bölgesinde Tefenni kazası, doğu bölgesinde Çavdır kazası, güney bölgesinde Dirmil kazası, batı bölgesinde Çameli kazası ve kuzey batı bölgesinde Acıpayam kazası yer alır.

Gölhisar Burdur’un güneybatı bölgesinde ve Burdur iline 107 Kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin tarihi çok eski çağlara göre şekillenmektedir. Cbyra – Tetrapul (4 kent) harabelerinin bulunmuş olduğu mevkide 4 kentin yönetim merkezi haline gelmiştir. Bu kentler Cbyra, Bubon, Balbura ve İnuanda’dır. Bu kentlerin milattan 1000 sene evvel Girit’ten gelmiş olan Pisidialılar tarafınca kurulmuş olduğu tanınmış tarihçi Heredot’un kayıtlarından bilinmektedir. Cbyra ondan sonra Romalıların yönetim merkezi haline gelmiştir. Bugün kalıntılar hala mevcut olup, bunlardan en ehemmiyetlisi 90 metre yarıçapında olan tiyatrodur.

Gölhisar 14. asrın başlarında Hamitoğulları 1389 senesinde da Osmanoğulları hakimiyetine girmiştir. Gölhisar Armutlu ve Horzum köylerinin birleştirilmesi ile 3 Mart 1953 yılında ilçe yapılmıştır. Ismini Hamitoğulları tarafınca Uylupınar Gölü’nün orta kısmında imal edilen kaleden (hisar) almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ