Burdur Çeltikçi Belediyesi Personel Alımı

Burdur Çeltikçi Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çeltikçi Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Çeltikçi Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Çeltikçi Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Çeltikçi Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çeltikçi Hakkında
Burdur’un bir kazasıdır. Çeltikçi kazasının kesin olmamakla beraber ilk yaşam alanı olaraktan günümüzdeki ismi ile Cami Mahallesi ve Arvallı (Bağsaray) civarlarında olmuş olduğu dile getirilmektedir. Çeltikçi kazasının kimler tarafınca hangi zamanda kurulmuş olduğu ile ilgili kararlı ve aleni bir kayıt bulunmamasına karşın 1725 senelerinde “KOKLAN” Beyleri sülalesinden olmuş olduğu söylenen bir bireyin pınarlı boğaz ismi verilmiş olan derenin ağzına gelmiş olarak yerleşmesiyle günümüzdeki Konak semtinin meydana geldiği tahmin edilmektedir.İlçe merkezinde iki ilköğretim okulu, bir de lise bulunmaktadır. Okur yazarlık oranı fazladır. İlçe de yer alan okul sayısının azlığı ve mahiyet olacak şekilde yetersiz olmasından ötürü talebelerin bir çoğu; Burdur merkezdeki ve Kasaba ilçesindeki Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Fen Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Süper Lisesini tercih etmektedir. İlçe içerisinde, son senelerde üniversiteyi kazanan öğrenci sayısında yükseliş olmuş olduğu gözlenmiştir.

İlçemiz toprak açısından varlıklıdır. Çeltikçi ovası epey geniştir. Sulanabilen arazilerde öncelikli olacak şekilde sebzecilik, bununla birlikte düşük oranda pancar ve tütün imalatı gerçekleşmektedir.

İlçemiz sanayi ve ticaret alanında bulunan plansmanları itibariyle fazla zayıftır. Alt yapı dolayısıyla, Burdur-Antalya Karayolu’nun kaza merkezinden geçmesi, büyük illere yakın olması hususunda avantajlı bulunmasına karşın herhangi bir plansman gerçekleşmemiştir. İlçe de yer alan endüstri ve ticaret müesseseleri; Ağlasun yol ayrımında 1 tane tuğla tesisi, yeni inşa edilmiş olan yem tesisi, birde mermer tesisi, inşaat malzemesi satış yeri, un değirmeni, iki tane ekmek fırını ve pide salonu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ufak çaplı işletmeler; bakkal, market, büfe, ayakkabı, konfeksiyon, beyaz eşya, mobilya piyasalarında icraatlarda bulunmaktadır. Bu tür işletmelerinin sayısının düşük olmasının sebepleri içinde; nüfusun yetersizliği ve diğer piyasa sahalarına yakın olmasıdır. Bu işletmeler haricinde kaza merkezinden geçmiş olan Burdur Antalya Karayolu üstünde dört tane akaryakıt istasyonu bulunmaktadır. İlçenin mevcut sanayi sitesi bulunmamaktadır. Ufak çapta motorsiklet tamircisi bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ