Burdur Bucak Belediyesi Personel Alımı

Burdur Bucak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bucak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Bucak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Bucak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Bucak Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bucak Hakkında
Bucak, Burdur’un 44 kilometre uzağında bulunan kazasıdır. Burdur-Antalya Karayolunun 44. kilometresinde yer alan Bucak, doğu tarafından Sütçüler, güney bölümde Antalya, batı tarafında ve kuzey bölümde Burdur, Çeltikçi ve Ağlasun ile çevrelenmiştir.

Bucak, kaza olaraktan 1926 senesinde Burdur vilayetine bağlanmış, aynı senelerde belediye teşkilatı faaliyete geçirilmiştir. Bucak kazasının geçmişteki ismi Oğuzhan şeklindedir. Fakat Cumhuriyet aşamasında imal edilen politik düzenlemeyle 30.05.1926 tarih ve 877 sayılı kanunun çıkmasıyla günümüzdeki ismi olan Bucak’ı resmi olarak almıştır.1.436 kilometrekare yüzölçümüne haiz kazanın 5 kasaba belediyesi ve 32 köyü yer almaktadır. Ek olarak Kızılkaya ve Kocaaliler Bucak Merkezleri, bu ilçeye dayalıdır.

İlçe, merkezine bağlı; 5 kasaba, 32 köy ve 20 semtten meydana gelmektedir.

Nüfusun % 78’i çiftçi olarak hayatlarını sürdürmektedir. Küçük esnaf ve sanatkar ise nüfusun % 12’lik kısmını oluşturuyor.

Bucak, Antalya’ya yakın olması ve bölgeyi diğer vilayetlere bağlamış olan karayolu üstündeki durumu ile fazlaca gelişmiştir. Karayolu sebebiyle ilçe içerisinde taşımacılık ve bu duruma bağlı olaraktan da oto tamirciliği gelişme göstermiştir.

Küçük sanayinin, bilhassa oto sanayinin, ileri seviyede oluşu, oto parçası ticaretinin doğmasına da sebep olmuştur. Türk firmalar ve yabancı her çeşit aracın yedek parçasını ilçe içerisinde bulmak olasıdır.

İlçe içerisinde 3.000 üstünde küçük endüstri esnafı yer almakta olup, küçük sanayiciler motorlu vasıta tamiri, oto elektrikçiliği, motorsiklet tamirciliği, akücülük, lastikçilik ve ayar servisleri benzeri dallarda faaliyetlerini devam ettirmektedir. İlçe merkezinde küçük endüstri yapı kooperatifinin yürütmüş olduğu endüstri sitesi inşaatı sona ermiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mesut özkan diyor ki:

    e ve g sınıfı ehliyetim var. Belediyeye şoför alımı yapılıyor mu?

BİR YORUM YAZ