Burdur Belediyesi Personel Alımı

Burdur Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Burdur Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Burdur Tarih ve Coğrafi Bilgiler
Burdur, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ili konumundadır. Burdur’un plakası 15, vilayet hudutlarındaki toplam popülasyon 256.803’tür. Merkez nüfus bilgisi : 78.400’dürKlasik Grek Dönemin’de Psidya olaraktan isimlendirilen bu bölgeye Türklerin gelişi 1071 Malazgirt Muharebesi’ne dayanır. Günümüzdeki Burdur toprakları Anadolu Selçuklu Devleti idaresinden sonrasında [Hamitoğul Beyliği] eline geçmiş. 1391 senesinde Yıldırım Beyazıt tarafınca Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. 1852’de oluşturulan yöresel idare reformu ile Burdur Sancağı olmuş ve Cumhuriyetle beraber 11 merkezi olmuştur. Şu anda Burdur vilayeti, merkez kazayla beraber 11 kazadan meydana gelmektir.

Coğrafya
Burdur vilayeti 36-53 ve 37-50 kuzey enlemleri ile 29-24 ve 30-53 doğu boylamları içinde kalır. Burdur, Göller Yöresi ya da Göller Bölgesi isimi verilmiş olan alanda bulunmaktadır.

Burdur vilayeti tümü ile 950 m. uzerindedir ve genel yüksekliği (yaklaşık) 1000 m’dir.

Burdur Akdeniz Bölgesinde karasal ic tarafinda yer aldığı için karasal iklim hükmü altında kalmakta olup, kış ayları sert ve çoğunlukla kar yağışlı, yaz ayları ise kurak ve sıcak olmaktadır.

Burdur’da bolca sayıda göl ve orta boy akarsu yer almaktadır.

Ülkemizin ehemmiyetli göllerinden olan Burdur Gölü her çeşit su sporları için elverişlidir. Vilayetin diger ehemmiyetli gölleri ise Salda, Yarışlı, Karataş ve Gölhisar Gölüdür. Birçok sulama göletlerinin kısaca sıra, Karacaören, Yapraklı, Onaç 1 ve Onaç 2 ve Karamanlı Barajları bulunur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ