Burdur Ağlasun Belediyesi Personel Alımı

Burdur Ağlasun Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ağlasun Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Burdur Ağlasun Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Burdur Ağlasun Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Burdur Ağlasun Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ağlasun Hakkında
Ağlasun, Burdur vilayetine bağlı olan bir kazadır. İlçe, 1706 senesinde Fransız gezgin Paul Lucas tarafınca keşfedilmiştir.1990’da başlatılmış olan arkeolojik kazılar bugün de sürmektedir. Batı Toroslar’ın bir parçası olan Ağlasun Dağı’nın güney eteklerinde, 1450–1700 metre yükseklikte bulunan eğilimli bir arazi üstüne kurulu Sagalassos antik kentinin kalıntıları, doğu-batı istikametinde 2.5 kilometre, kuzey-güney istikametinde de 1.5 kilometreyi içerisine alan bir sahaya yayılmıştır.

Çevresi yüksek dağlar ile çevrili olmuş olduğu için kazanın kendine mahsus bir iklimi yer alır. Çoğunlukla karasal iklim ile Akdeniz iklimi içinde geçişler yaşanır. Bucak, Çeltikçi ve Burdur ilinden soğuk, Isparta ilinden sıcaktır. En soğuk semti ise Kum Mahallesidir.

Halkının aşırı çoğunluğu ziraat ve hayvancılıkla meşgul olmaktadır. İlçe içerisinde Kiraz, vişne, ceviz, elma, buğday ve mısır yetiştiriciliği yapılmaktadır. Gül bahçeleri, yüzyıllık çınarı ve alabalık yetiştirme tesisleri bulunur.

Isparta – Antalya eski karayolu üstünde yer alır. İllere nazaran uzaklıkları şu şekildedir:

Burdur: 35 kilometre
Isparta: 40 kilometre
Antalya: 108 kilometre

İlçeye 7 kilometre mesafede Sagalassos antik şehri yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ