Bolu Yeniçağa Belediyesi Personel Alımı

Bolu Yeniçağa Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yeniçağa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bolu Yeniçağa Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bolu Yeniçağa Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolu Yeniçağa Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yeniçağa Hakkında
Yeniçağa, Bolu ilinin bir kazasıdır.1990 senesinde Gerede’nin beldesi olurken kazaya çevrilmiştir. Yeniçağa kazasının tarihçesi, kazaya bağlı olan Eskiçağa Köyü’ne dayanmaktadır.

Eskiçağa, Zonguldak yolu üstünde, kaza merkezine 8 kilometre uzaklikta olup, yedi asır evvel “Çağa” adıyla inşa edilmiş, üç tepe arasında kalmış olan bir vadiye yerleşmiştir.

1402 senesinde, Yıldırım Bayezid Han, Ankara Savaşı’na giderken ordularının toplanma bölgesi olacak şekilde burayı seçmiştir; bir müddet kalmış ve bulunmuş olduğu müddet içinde buraya bir hamam, bir çamaşırhane ve bir cami yaptırmıştır..

Çağa büyük bir yerleşim merkeziyken, 1904 senesinde çikan güçlü bir yangın felaketi sonucu vatandaşların bir bölümü bu gün Yeniçaga denen bölgeye taşınmışlardır. Bu göç vakası, Sultan Reşat döneminde olmuş olduğu için buraya “Reşadiye” ismi konmuştur.
1934 senesinde ise, Mustafa Kemal Atatürk, Bolu vilayetine giderken Reşadiye’de mola vermiş ve civar halkının Çağa’dan geldiğini ögrenince de, Çağa’ya Eskiçağa, Reşadiye’ye de “Yeniçağa” denilmesini istemiştir. O zamandan bu güne kadar kazanın adı “Yeniçağa” olacak şekilde kalmıştır.1944 senesinde Eskiçağa ilçesinde meydana gelmiş olan büyük zelzele sonrası, Eskiçağa halkının %80’i Yeniçağa ilçesine göç etmeye başlamıştır. 1936 senesinden 1990 senesine değin nahiye olan Yeniçağa, 1962 senesinde belediye olmuştur.

Büyük bir hızla gelişme gösteren Yeniçağa ilçesi, 20 Mayıs 1990 tarih ve 20553 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan 3644 sayılı kanunun çıkmasıyla ilçe yapılmıştır.

5 Ağustos 1991 yılında ilçe kaymakamı vazifeye başlamış ve 5 Eylül 1991 günü kaza teşkilatı resmen icraata başlamıştır.

İl merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunan Yeniçağa İlçesi Ankara-İstanbul karayolu üzerinde yer almaktadır.

İlçenin en kısa zamanda kıyı bölgesinde uzanmakta olan Yeniçağa Gölü kıyı süresince uzanmakta olan ağaçları ile tabiat harikası bir mesire noktasıdır. Bu mesire sahası, mevsimsel olacak şekilde göçmen kuşların konaklama yeri olabilme özelliği gösterdiğinden “Kuş Cenneti” adı altında de anılmaktadır. 

Ankara – İstanbul arasında bulunan pozisyonu, ulaşımı basit bir sahada bulunması ve sahip olmuş olduğu doğal zenginlikler sebebi ile gelecekte yaşam bölgesi olaraktan rağbet görmesi ve turizm merkezi durumuna gelmesi kuvvetle olası ilçelerden bir tanesidir. Yeniçağa’nın en hoş mekanlarından bir tanesi kuşkusuz Şair Dertli’nin kabirinin bulduğu ve Yeniçağa Gölü’ne egemen tepedir.

Taşımacılık, bilhassa da ülkeler arası nakliyecilik, ilçenin en dikkat çekici ekonomik kaynağıdır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ