Bolu Seben Belediyesi Personel Alımı

Bolu Seben Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Seben Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bolu Seben Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bolu Seben Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolu Seben Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Seben Hakkında
Seben, Bolu vilayetinin 56 kilometre güney bölgesinde yer alan kaza. Elması ile ünlüdür. Bir rivayete bakılırsa kaza adını kuzey bölgesinde yer alan Seben Dağı`ndan elde etmiştir. Ormanda yetişen Semen çiçeğinin de ilçeye adını vermiş olduğu da tahmin edilmektedir.İlçenin 2’si dağ, 4’ü orman, 23’ü vadi ve ovalarda kurulu toplam 29 köyü yer alır.

Kiraz Dağı etrafında toplanmış, yaklaşık 1400 metre yükseklikte bulunan yaylalarla çevrelenmiştir. Bu yaylaların en mühimleri Gerenözü ve Kızık yaylalarıdır. Kızık Yaylasının evleri, başka mimarisiyle dikkati çeker. Bu evler asla çivi kullanmadan, çam ağaçlarından çatkılı, kenetleme ve birbirine geçme şeklinde inşa edilmiştir. Yerden yüksekçe inşa edilmiş merdivenler, geniş ocakları ve kendine mahsus eşyaları ile bu haneler ayrı özellikler taşırlar.

Seben kazasının 14 kilometre güney bölgesinde, Kesenözü Köyünde yer alan Bağlum Kaplıcaları mide, safra kesesi, solunum ve dolaşım bozukluklarında pozitif tesirleri olmuş olduğu kabul edilmektedir.

İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 29 köy ve 3 semtten meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ