Bolu Göynük Belediyesi Personel Alımı

Bolu Göynük Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Göynük Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bolu Göynük Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bolu Göynük Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolu Göynük Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Göynük Hakkında
Göynük, Bolu’nun güneybatı bölgesinde bulunan yedi semt ve altmış altı köy bulunduran ‘şeker fasulyesi’, ‘uğut marmelatı’, ‘tokalı örtüleri’ ve ‘tahta oymacılık eserleri’ ile tanınmış bir kazasıdır. 20. asır başlarına ilişkin eski Türk evleri itibariyle zengin olan kaza sahip olmuş olduğu 137 tane tarihî mesken, 21 cami, türbe, çeşme, hamam, kule ve hazire olmak suretiyle toplam 158 tane sivil mimari yapıt nedeniyle “Kentsel SİT Alanı” ilan edilmiştir. İlçe içerisinde ek olarak 14. asırda Gazi Süleyman Paşa tarafınca yapılan tarihi cami, hamam ve konak da yer almaktadır.İlçenin nüfus bilgisi 2011 senesi “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi” datalarına bakılırsa 15.935 şahıstır. Bu durumun 3.901’i kaza merkezinde, 12.034’ü ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir. İlçe nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre azalma göstermektedir.
İlçenin ekonomik durumu küçükbaş kümes hayvancılığı ve ziraat’a bağlıdır. Öncesinde kaza bazında yüzden fazla el tezgahında el dokuması bez ve kumaş dokuması yapılırken, son zamanlarda bu icraat yaygınlığını yitirmiştir. Kılavuzlar köyünde tahta oymacılığı bugüne taşınan el sanatlarındandır. Göynük, Çatacık köyü alçı taşı ve mermer sahasıdır ve bu mevzuda çalışan işletmeler bulunmaktadır.

Ek olarak Göynük havzasından kömür cevheri çıkarılmaktadır. İlçe içerisinde nerede ise hiç bir biçimde değerlendirilmeyen ve kömürden sonrasında en dikkat çekici enerji kaynağını yaratan bitümlü şistler, sentetik sıvı yakıt olaraktan kullanılabilirliğinin yanında, petro-kimya sanayii için de girdi olabilme potansiyeline haizdir.

Vergi dairelerinin 31.12.2011 vakti itibarı ile datalarına bakılırsa ilçe içerisinde 136 sıradan usulde gelir vergisi, 577 reel usulde gelir vergisi, 90 kurumlar vergisi olmak suretiyle 803 mükellef yer alır. Bolu vilayeti bazında gelişmekte olan kazalar sınıflandırılmasında nihai sıralarda bulunmaktadır.

Göynük, Bolu ilinin güneybatı bölgesinde yer alıp vilayet merkezine 98 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Göynük kazasının büyük bir kısmı İç Anadolu iklim bölgesi içinde yer alır. Ek olarak Karadeniz iklimi etki alanı kapsamında kısımları da bulunmaktadır. Bolu’nun güney bölgesinde yağışlar, kuzey bölgesine nazaran daha düşüktür. İlçe içerisinde yağmurların %68’i ilkbahar ve kış ayında görülür. Göynük ilçesinde kışın yağışlar genel anlamda kar olacak şekilde düşer.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ