Bolu Gerede Belediyesi Personel Alımı

Bolu Gerede Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gerede Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bolu Gerede Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bolu Gerede Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolu Gerede Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gerede Hakkında
Gerede, bir kazasıdır. Batı Karadeniz kesminde Bolu ilinin doğu bölgesinde 1255 kilometrekare yüzölçümü büyüklüğü ile yer alır. Güney doğu tarafından Kızılcahamam ve Çamlıdere ile, kuzey doğu tarafından Çerkeş ve Eskipazar, Güney batı tarafında Dörtdivan, Kuzey tarafında Mengen, batı tarafında Yeniçağa kazalarıyla dönüştürülmüştür.

İç Anadolu Bölgesi’nin Batı Karadeniz’e geçit vermiş olduğu bir durumda yaklaşık 1470 metre yükseklikte dalgalı bir arazi biçiminde çevresi ormanlarla kaplı dağlarla çevrili iklimi fazla sert bol yağmurlu bir ova durumundadır. İlçemiz epey soğuk olup kışlar 5-6 ay sürmektedir. Kış ayında en soğuk bölgemiz olmasada (yaklaşık -25 derece) yazın en serin bölgelerimizden bir tanesidir. Sıcaklık 25 dereceyi çok nadir olaraktan geçer. Gece sıcaklıkları yaz ayında dahi anormal denli düşer. 

Kuzey bölgesinde bulunan dağlarla kaplı alanın 1600-1900 metre yüksekliklerinde, Güneyde bulunan dağlarla kaplı alanın 1700-2200 metre yüksekliklerinde düz şeritler durumunda Gerede yaylaları bulunmaktadır.Gerede, ülkeler arası kayak koşu, bisiklet ve kros yarışmaları için çok uygun orman içi spor sahalarına haizdir.

Dünyanın ülkeler arası bir karayoluna en yakın kayak merkezi Gerede ilçemizde bulunmaktadır. Arkut dağında 5 kilometre boyunda ve 1 kilometre uzunlukta FIS (Ülkeler arası Kayak Federasyonu) tarafınca homogolasyonu inşa edilmiş 2 tane kayaklı koşu pisti bulunmaktadır.

İlçenin nüfus bilgisi 2000 genel nüfus araştırmasına bakılırsa 41.391 şeklindedir. Bu durumun 25.188’si kaza merkezinde, 16.203’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.

2007 senesi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumu’nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistem (ADNKS) datalarına bakılırsa İlçe merkezi nüfus bilgisi 23.310 köy nüfusu TUIK verilerine göre 11.134 olmak suretiyle kaza toplam nüfus 34.444 olaraktan kayıtlara geçmiştir.
2007 de toplam 34.444 olacak şekilde tespit edilmişken; kentte yaşayanların sayısı 23.310 kişi ve köyde yaşayanların sayısı da 11.134 olaraktan belirlenmiştir. Bu duruma nazaran ise Köyde yaşayanlar % 32 civarı durumundadır.

31 Aralık 2008 haysiyetiyle Gerede ilçemizin toplam nüfus bilgisi 34 077’tür. Kent merkezinde hayatını sürdüren birey sayısı 22.633’dir. Köy nüfus bilgisi ise 11.444’tür. Bu duruma bakılırsa köyde yaşayanlar % 33 civarı durumundadır.

Nihai belirlemelere bakılırsa 31 Aralık 2009 tarihi açısından kent merkezi 23.808 ve köy nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre da 10867 olmak suretiyle toplam nüfus 34.665 şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ