Bolu Dörtdivan Belediyesi Personel Alımı

Bolu Dörtdivan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Dörtdivan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bolu Dörtdivan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bolu Dörtdivan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolu Dörtdivan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Dörtdivan Hakkında
Dörtdivan, Bolu ilinin bir kazasıdır.1990 senesinde Gerede’nin beldesi olurken ilçeye çevrilmiştir. İlçe içerisinde Yağbaşlar Köyün’de Bizans kale kalıntıları bulunur. Yukarısayık ve Sorkun köyleri içinde bir tepede Himmet Dede Türbesi, Kılıçlar köyünde Kırklar Türbesi, Çalköy’de Şehriban Nine Türbesi, Merkez Camii dışında Secamehmet Dede Türbesi yer almaktadır. Ek olarak Yağbaşlar Köyü Mürseller semtinde Ayvadibi Şifalı Suyu kalır. Her sene Temmuz ayı içinde Dörtdivan yaylalarında Köroğlu Şenlikleri gerçekleşmektedir. Çalköy, Çetikören, Karaçayır, Kapaklı ve Kirazlı en dikkat çekici yaylalarıdır.384 kilometrekarelik bir sahaya haiz olan ilçemiz 8 semt 24 köy olmak suretiyle toplam 32 idari birimden oluşmuş durumdadır.

2013 sene sonu baz alınarak İlçe merkezinin nüfus bilgisi 2931, köylerin toplam nüfus bilgisi ise 3757 olmak suretiyle toplam 6688’dir.

Nüfus yükseliş hızının azca olmasının en dikkat çekici nedenleri; sanayinin gelişmemesi, hem de yok denilecek seviyede bulunması ile birlikte gerek iklim koşulları, gerekse bölünmüş ziraat arazileri, gerekse uygulanan ziraat teknikleri, ürün çeşitlemesinin yapılamaması ve bu halde kafi ürün elde edilememesi benzeri sebeplerle İlçe halkının modern hayat standartlarını yakalamasını sağlayacak seviyede gelir elde edecek imkanların var olmaması İlçe halkını yurtiçi ve yurtdışı göçe zorlamış, ortaya gelmiş olan bu göç vakası da nüfus yükseliş hızının düşük olmasına neden olmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ