Bolu Belediyesi Personel Alımı

Bolu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bolu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bolu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bolu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bolu Tarihçesi ve Coğrafi Bilgileri
Bolu, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Kısmı’nda bulunan bir vilayettir. 2012 senesinde oluşturulan nüfus sayımında nüfusu TUIK verilerine göre 281.080’dır.

Ülkemiz yüzölçümünün %1,015’lik kesmini kaplayan Bolu İli, 8.276 kilometrekare (827.600 Ha.) yüzölçümü büyüklüğü ile Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz kısmında kalır. İl arazisinin tahmin edildiği üzere % 18’in ziraat sahalar oluşturuyor. Orman sahaları ise % 59’luk bir oran ile ülkemiz ormanları içinde % 2,55’lik hisseye haizdir. Çayır ve meraların kapladığı saha tahmin edildiği üzere % 15’tir. Geriye kalan % 8 dolayında saha ise ziraat dışı alanlardır.Yaklaşık yükselti 1000 m., merkez kaza ortalama deniz seviyesi yüksekliği ise 725 metre civarı durumundadır. Matematiksel durum yönünden 30 derece 32 dk. – 32 derece 36 dk. doğu boylamları ile 40 derece 06 dk. – 41 derece 01 dk. kuzey enlemleri arasında yer almaktadır.

Bolu, Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında bulunan geçiş konumunda yer alır. Karadeniz kıyısında bulunan kazalarda Karadeniz ikliminin özellikleri ağır basarken; iç yerlere uzandıkça, kıyıya paralel uzanmakta olan dağların Karadeniz üstünden gelmiş olan nemli havanın önünü kesmesi sonrasında iklim karasal duruma gelir. Seben, Mudurnu ve Kıbrısçık, Gerede ilçesinin en güneyi ve Dörtdivan ilçesinin güney bölgesinde karasal iklim özellikleri üstün gelmektedir.

Tarihçe
Bolu yöresine ilk yerleşenlerin Bebrikler olmuş olduğu sanılmaktadır. Bebrikya isimiyle anıldığı sanılan bu yöreye Milattan Önce 8. asır sonrasında batı tarafından gelmiş olan Bithynialılar yerleşti. Ondan sonra Bithynia olaraktan isimledirilen bu topraklardaki öncelikli yerleşme bölgeleri Kienos (sonrasında Prusias, son dönemlerde Konuralp) ile Bithynion (bu günkü Bolu)’du. İskender’in ölümünü seyreden periyotta Bolu yöresinde bağımsız Bitinya Krallığı hakimiyeti sürdü.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ