Bitlis Tatvan Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Tatvan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tatvan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Tatvan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Tatvan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Tatvan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tatvan Hakkında
Tatvan , Bitlis iline bağlı olan, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van Gölü’nün batı tarafında bulunan bir kazadır.

Bağlı olmuş olduğu Bitlis vilayetinden nüfus ve yüzölçümü olaraktan daha büyük durumdadır. Haydarpaşa Garı-İran demiryolu Tatvan üzerinden devam etmektedir. Diyarbakır-Van, Elazığ-Van, Siirt-Bitlis ve Ağrı karayollarının yol ayrımı noktasında bulunması kazanın son derece hızlı büyümesinde etkili hale gelmiştir. Ek olarak Van-Tatvan içinde karşılıklı gemi seferleri gerçekleşmektedir.Tatvan’a sınır kazalar Ahlat, Bitlis, Gevaş ve Hizan ilçeleridir.

Tatvan’ın bilinen zamanı, son oluşturulan incelemelerden sağlanan bilgilere nazaran günümüzden yaklaşık beş bin sene öncesine göre şekillenmektedir. Tatvan Feribot İşletmesinin üst tarafındaki tepede imal edilen faaliyetlerde sağlanan farklı buluntular Milattan Önce üçüncü binyıla tarihlenmiştir.

Tatvan’ın genel olaraktan kaza hudutları iç tarafında kalmış olan arazinin fazlaca bölümü dağlarla kaplı ve yaylaktır. İlçenin İklimi karasal iklim hususi durumunu devam ettirmektedir.

Nemrut dağı ilçe içerisinde en yüksek konumu ortaya çıkarır. Nemrut dağının yüksekliği 2878 metredir. Bu dağın krater ağzında, bir tanesi büyük olmak suretiyle üç göl yer alır.

İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 1650 metre olup Van Gölü batı bölgesinde 100 kilometrelik kumsal şeridine haizdir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. özkan diyor ki:

    Belediyeye alımlar ne zaman olacak?

BİR YORUM YAZ