Bitlis Mutki Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Mutki Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mutki Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Mutki Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Mutki Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Mutki Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mutki Hakkında
Mutki İlçesi; doğu bölgesinde Bitlis, güney bölgesinde Siirt-Baykan, batı bölgesinde Batman-Sason ve Kozluk ve Muş-Hasköy ile kuzey bölgesinde Muş-Hasköy ve Güroymak İlçemiz ile çevrili, Bitlis İline 20 kilometre mesafede kırsal özelliği bariz olan bir kazadır.

İlçemizin arazi yapısı dağlarla kaplı, ormanlık, dik vadiler ve tepelerden meydana gelmektedir. İlçenin genel bitki örtüsü; %40 dolayında orman( bozuk meşelik, ceviz, dış budak, dağ kavağı, kızılağaç, söğüt, buttom ağacı, yabani elma ve armut),%10 dolayında ziraat arazisi (tahıl, mısır, sebze sahaları), kalmış olan bölümü çayır, mera, bozkır ve büyük miktarda kullanılmayan kayalıklardan kaynaklanır.Yüzölçümü 1.234 kilometrekare olup, yükselti 1.500 metre civarı durumundadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin karasal iklim yapısının tüm özelliklerini gösterir. Kışın aşırı kar yağışı olup, yaz ayları sıcak ve kurak geçer. İklim koşulları, ekonomik ve sosyal yaşamı negatif istikamette etki göstermektedir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi datalarına bakılırsa (2008) ; kaza nüfusu köyleriyle birlikte toplam 35.288 kişidir. Nüfusun 2.597’si merkezde, 32.691’i ise köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. Nüfusun 18.065’i erkek, 17.223’ü bayandır ve toplam 35.288 olan nüfusun tahminen 20.000’i yirmi yaş alt kısmı nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre oluşturmaktadır. Yeniden toplam nüfusun tahminen 6.842’sinin okuma-yazma bilmediği kabul edilmektedir.

İlçe Belediyesinin dışında Kavakbaşı ve Koyunlu Belediyesi dahil toplam 3 belediyemiz yer almakta ve bunların her birinde 4’er tane olmak suretiyle toplam 12 semtimiz ile 60 köy ve 80 mezra yer almaktadır.

İlçemizde güvenlik ve asayiş iş ve işlemleri İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliğince götürülmektedir. Bununla birlikte olarak, 2 Bölüğü Kavakbaşı ve 1 Bölüğü İkizler mevkiinde konuşlanmış durumda Kara Kuvvetlerine bağlı olan 1 Tabur Komutanlığı yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ