Bitlis Hizan Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Hizan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hizan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Hizan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Hizan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Hizan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hizan Hakkında
Hizan (Kürtçe: Xîzan anlamına gekmektedir), Bitlis vilayetinin bir kazasıdır. Alanda ilk yerleşmeler Milattan Önce 1000’li senelerde Urartular ile kazandırılmıştır. Ondan sonra Pers, Roma, Bizans ve Arap devletlerinin hakimiyetinde kalmış; 11. asırda Selçukluların, 16. asır başlarında da Osmanlı İmparatorluğunun egemenliği altına girmiştir.Hizan 1936 senesinde ilçe yapılarak Bitlis İline bağlı duruma getirilmiştir. İlçe Bitlis vilayetinin ve Van Gölü’nün güney bölgesinde sarp bir sahada bulunmaktadır. Arazilerinin %90’ı dağlarla kaplı olup, ufak dereler haricinde ehemmiyetli akarsuyu bulunmamaktadır. Tipik karasal iklim egemen olan ilçe içerisinde yaz aylarında yaklaşık azami sıcaklık 25 derece, kış mevsiminde yaklaşık en düşük sıcaklık -15 derece civarı durumundadır. Bitlis merkez ilçe ve diğer ilçelere nazaran orman varlığı çok olmakla beraber, yurt genelindeki ormanlık alanlara nazaran orman varlığı azdır.

İlçe olaraktan merkez ilçe dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 95 köy ve 11 semtten oluşmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ