Bitlis Güroymak Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Güroymak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Güroymak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Güroymak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Güroymak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Güroymak Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Güroymak Hakkında
Güroymak, Bitlis’in bir kazasıdır. Güroymak, Doğu Anadolu’da Yukarı Murat havzasının doğusuyla Van Gölü’nün batı bölgesinde Muş Ovası’nın doğu tarafında, Doğu-Batı yönünde uzanmakta olan iki dağ sırasının içinde ovada yer alan bir saha içinde bulunmaktadır. İlçenin doğu bölgesinde bulunan Nemrut Dağı-Krater Gölü ve etekleri bilhassa batı kısmına doğru uzanarak İlçenin kuzeyini çevirir. Güney tarafında bulunan Kilhar Dağı ise Doğu Torosların uzantısı olup, İlçenin batısına doğru hafifçe bir eğimle ovaya uzanmaktadır.İlçenin bulunmuş olduğu topraklar tarih süresince Muş Ovası ile aynı politik yazgısı paylaşmış, 4. ila 9. asırlarda Mamigonyan Ermeni beyliğine, 825-967 seneleri içinde Bagratuni Ermeni krallığına tabi olmuş, 967 senesinde Bizans hakimiyetine girdikten kısa bir mühlet sonrasında Diyarbakır merkezli Mervani Kürt emirlerine boyun eğmiştir.

Güroymak ilçesinde her yeni bir gün içerisinde eğitimin daha gelişip canlandığını söylemek olasıdır. Eski senelere nispeten nihai dönemlerde fakülte ve yüksekokul mezununun arttığını, bununla birlikte yerli eğitimci ve memur sayısında yükseliş yaşanmaktadır. Her geçen zaman tıp, hukuk, eğitim fakültesi mezunu çoğalmaktadır. Ek olarak yüzlerce talebenin kent haricinde eğitimini tamamlamaya çalıştığını söylemek olası. Yakın süre kapsamı altında bu oranın dahada artacağı, ilçemizin son senelerde eğitim yönünden göstermiş olduğu başarısından fark edilmektedir. İlçe içerisinde 2 seneden beridir Anadolu lisesi eğitim hizmeti sunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ