Bitlis Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bitlis Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bitlis Hakkında Bilgi ve Tarihçesi
Bitlis, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu’da Van Gölü’nün batı bölgesinde yer alan bir vilayettir.

İsmi Makedonya Kralı Büyük İskender’in, kentteki kaleyi yaptırttığı komutanlarından Bedlis’ten gelmektedir. Tarihsel yapıların ağırlıkta olmuş olduğu bir vadi içinde kurulduğundan “Vadideki Güzel Şehir” şeklinde anılır.Bitlis Milattan Önce 1400 senelerinden sonra Urartular’ın yaşam alanıydı. Milattan Önce 11. asra değin Urartular’ın memleketi olmayı sürdüren ve 7. Asra değin Asurlalar, 6. Asra değin ise Medler’in idaresi dibinde kalan Bitlis, hemen sonra Pers Krallığı’nın kuruluş işlemlerinin bitmesi ile 2. Darius tarafınca ele alınmıştır. Milattan Önce 4. asırda Makedonya Kralı Büyük İskender’in idaresi yönetimine giren ve Milattan Sonra 2. asırda Roma İmparatoru Trajan tarafınca ele geçirilen Bitlis, 7. asra değin Doğu Roma hakimiyeti altında kaldı.

Türkler’in 10. asırla beraber devam eden Anadolu akınları esnasında ehemmiyetli bir uğrak yeri durumuna gelmiş olan ve bu tarihlerde Alp Arslan ve ordularını Ahlat’ta misafir eden Bitlis ilinin Türklerin Anadolu’ya açılmasında son derece önemli bir görevi de üstlenmiş oldu. 13. Asırda Eyyübiler ve ondan sonra Harzemşahlar ve Moğollar’ın saldırısına maruz kalan ve 1514 senesinde gerçekleşen Çaldıran Savaşı’yla Osmanlı hakimiyetine giren Bitlis, Osmanlı Devleti’nun yönetimi altında ilim, sanat ve kültür merkezi oldu. I. Dünya Savaşı sırasında bir süre Çarlık Rusya’nın işgali altında kalan Bitlis, Cumhuriyet’in ilanından sonrasında vilayet konumuna alındı. Bitlis ismini Bedlis’ten verilmiştir. Bitlis’in en büyük ve en gelişmiş kazası Tatvan ilçesidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ