Bitlis Ahlat Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Ahlat Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ahlat Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Ahlat Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Ahlat Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Ahlat Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ahlat Hakkında
Ahlat, Van Gölü’nün kuzeybatı kıyı bölgesinde kumsal kenarında kurulu, 35.000 nüfuslu, Bitlis’e bağlı olan bir kazadır. Kuzey bölgesinde Muş vilayetine bağlı olan Bulanık ve Malazgirt kazaları, batı bölgesinde Muş vilayeti, güney bölgesinde Van Gölü, güneybatı bölgesinde Tatvan ve Bitlis, doğu bölgesinde ise yeniden Van Gölü ve Adilcevaz ilçesiyle komşudur.

Ek olarak islam dünyasında “Kubbet-ül islam” olacak şekilde de tanınır.1044 kilometrekarelik kırsal bir sahaya yayılmış olan kazanın yüzey yöntemleri , gerek şekil, gerekse ortaya geliş yöntemleri dolayısıyla değişiklikler gösterir. Yeryüzünün sayılı volkanlarından olan Nemrut, Ahlat’ın batı bölgesinde , Süphan ise doğu bölgesinde bulunmaktadır.

İlçe Van Gölü’nün kuzey kıyı bölgesinde yer almış olmakla birlikte iklimi kara iklimi özelliği taşır. Civarda kış epey erken başlar ve uzun sürmektedir. Havanın ısınmaya başlaması ancak nisan ayının ortalarında olmaktadır. Yörenin yaz mevsiminin ağustos ayının sonuna değin devam etmekte olması dışında kısmen bazı seneler eylül ayını da kapsar. Yılık yaklaşık yağmur oranı 1000-1500 milimetredir.

Gerek Van Gölü’nün kıyı bölgesinde olmasının gerekse senelik yağışın bolluğu nedeniyle Ahlat bölgenin genel bitki örtüsü olan bozkır bitki örtüsünün haricinde daha yeşil ve gür bir nebat örtüsüne haizdir.

İlçe bağlısı olarak merkez hariç olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 23 köy ve 12 semtten meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yılmaz Gözel diyor ki:

    4 yıllık İİBF mezunuyum kendi memleketimte hizmet etmek , çalışmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ