Bitlis Adilcevaz Belediyesi Personel Alımı

Bitlis Adilcevaz Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Adilcevaz Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bitlis Adilcevaz Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bitlis Adilcevaz Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bitlis Adilcevaz Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Adilcevaz Hakkında
Adilcevaz diğer ismi elcevaz olarak bilinmektedir. Bitlis vilayetine bağlı olan, Van Gölü’nün kıyı bölgesinde kalmış olan bir kazadır. Şehrin ismi Arapça Zatülcevz sözcüğünden türemiştir. Bu ad ilk olaraktan Milattan Sonra 890 dolaylarında burada kuruluşu gerçekleşen bir Arap/İslam beyliğinin ismi olarak görülür. Şehrin daha eski olan esas ismi “Artske” yahut “Artsike”dir.

İl merkezine 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin kuzey bölgesinde Urartular’a ilişik günümüzde Kef Kalesi ismiyle hatırlanan bir kale bulunur. Ermeniler zamanında da şehir Artske ismiyle anılmış ve Pznunik vilayetinin öncelikli şehri meydana gelmiştir. Ulaşım kazanın yeniden düz ve engebesiz olan güney kısmından, Van Gölüne paralel bir şekilde batı tarafında Ahlat kazasına doğu tarafından ise Erçiş ilçelerine bağlamaktadır.İklim ise Van Gölü’nün ılımanlaştırıcı tesirine bağlı olarak diğer Doğu Anadolu şehirleri ve ilçelerine kıyasla daha yumuşaktır. Fakat tekrardan bulunmuş olduğu bölgenin iklim özelliklerini yüksek oranda yansıtmaktadır. Karasal bir iklim özelliğine haiz olduğu için kış aylarında soğuk, yaz ayında ise hararet yüksektir. Yaz ve kış içinde sıcaklık farkı epey yüksektir.

İlçe kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 28 köy ve 8 semtten meydana gelmektedir.  Zaman içinde bilhassa 2000’li senelerden sonrasında kent nüfusu TUIK verilerine göre hızlı bir şekilde azalmış kır nüfus bilgisi ise fazla olmamakla beraber nihai döneme değin yükselmiştir. İlçe içerisinde tahmin edildiği üzere 30.500 tane ceviz ağacı yer almaktadır. Senelik fidan imalatı 10.000 adettir. Adilcevaz’da imalatı gerçekleşen ceviz, dünya seviyesinde dereceye girmiştir. Bu cevizin kendine özgü kimi özellikleri bulunmaktadır. Van Gölüne en uzun kıyı şeridi olan kaza durumuna gelmesi dolayısıyla turizm için avantajlara haiz olsa da bunu pek kullanamamaktır. Turizm sebebi ile ülkemizin en fazla tarihi yapıt ve farklı medeniyetlere hane sahipliği gerçekleştiren bir bölgede bulunması kafi reklam yapılamaması itibariyle turizm gelirlerinden Adilcevaz’ı yoksun bırakmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ