Bingöl Yayladere Belediyesi Personel Alımı

Bingöl Yayladere Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yayladere Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bingöl Yayladere Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bingöl Yayladere Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bingöl Yayladere Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yayladere Hakkında
Yayladere kazası : Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bingöl’e bağlı olan bir kazadır. Yayladere; Milattan Önce 2100 senelerinde Komukların ve Hurrilerin sonrasında Hititlerin, Urartuların, Perslerin, Romalıların yönetimlerinde kalmıştır. 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonrasında Selçukluların, 1080-1201 seneleri içinde Saltuk oğullarının, 1473 gününe kadar Uzun Hasan’ın egemenliği çerçevesinde kalmış olan kaza toprakları, 1514 Çaldıran Savaşı’ndan sonrasında Osmanlı Devleti topraklarına dahil olmuştur.

Holhol olan eski ismi 1959 senesinde Yayladere olaraktan değiştirilerek güncellenmiştir. Adaklı kazası dahil 1987 senesinde aynı kanunun çıkmasıyla ilçe durumuna getirilmiştir. İlçenin yüzölçümü 419 kilometrekaredir. Bu da vilayet yüzölçümünün %5.16’sına tekabül etmektedir. İl merkezinden mesafesi 110 kilometredir. Deniz düzeyinden yüksekliği ise 1550 metre uzunluğundadır.İlçe merkezi haricinde belediye bulunmuyor. İlçenin 20 köyü, 80 mezrası yer almaktadır. Belediye hudutları içerisindeki semt muhtarlığı sayısı ise 6’dır. 1997 Genel Nüfus Tespitine bakılırsa, kazanın toplam nüfus bilgisi 3 274’tür. Bu nüfusun yüzde 88.52’si kaza merkezinde, yüzde 11.48’i de kırsal kesimde hayatlarını devam ettirmektedir. Kilometrekare başına 8 birey azalmaktadır.

Sülbüs Dağı, kazanın kuzey batısında yer alan ortalama deniz seviyesi yüksekliği 2884 metre olan bir dağdır. Dağın güneybatıda ilk zirvesi bulunmakta asıl zirve batı tarafında yer almaktadır. Güneybatı yamaçlarının alt kesimleri ağaçlarla kaplı durumdadır. Genel olacak şekilde çıplak bir dağdır. Dağın güney bölgesinde yer alan küçük tepenin adı Sülbüs Tepedir. Dağın zirvesinde bir kale direği yer almaktadır. Temmuz aylarında bu yerde Sülbüs Festivali tertip edilmektedir.

Taru Dağı, kazanın batı bölgesinde yer alan ortalama deniz seviyesi yüksekliği 2478 m olan kayalık bir dağdır.

İlçe olaraktan merkez dışında olmak üzere kaza merkezine bağlı olan; 26 köy ve 80 mezradan meydana gelmektedir. İlçenin ulaşımı kazaya bağlı olan dolmuşlar tarafınca gerçekleşmektedir. Pazar günü dışında çoğunlukla her köye ilişkin dolmuşlar Elazığ/Karakoçan – Yayladere içinde iş yapmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ