Bingöl Solhan Belediyesi Personel Alımı

Bingöl Solhan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Solhan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bingöl Solhan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bingöl Solhan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bingöl Solhan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Solhan Hakkında
Solhan, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bingöl’e bağlı olan bir kazadır. Solhan, kazanın 2 kilometre batı bölgesinde bulunan Mezgeft ismi ile hatırlanan alanda, “Beglon” isminde bir beyin yönetimi altında kalmış olduğu için bu adı verilmiştir. Zaman içinde bu sözcük halk dilinde farklılaşmaya uğramış, Boglon olacak şekilde anılmaya başlanmış, 1932 senesinde da Solhan ismini elde etmiştir.

İlçenin yüzölçümü 1114 kilometrekaredir. Bu durumun vilayet yüzölçümüne tutarı % 13,71 şeklindedir. İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 1395 metre yüksekliğindedir. İl merkezine mesafesi 60 kilometredir. Bir tabiat harikası olan Yüzenada, bu kazanın hudutları içinde yer alır.

İlçenin 2 belediyesi, 27 köyü bulunmaktadır. Köyaltı yaşam alanı (mezra) sayısı 133’tür. Belediye hudutları içinde 7 semt muhtarlığı bulunur. Bunların 4 adedi kaza belediyesi, 3 adedi de Arakonak Belediye hudutları içinde yer alır.Doğu Anadolu Bölgesi’nde, bir kazası olan Solhan, doğu bölgesinde Muş, batı bölgesinde Bingöl, kuzey bölgesinde Karlıova ve Varto, güney bölgesinde de Diyarbakır ve Genç kazası ile çevrilidir. İstanbul-İran transit yolu üstünde olup, Bingöl İli’ne 60 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İlçe, Doğu Anadolu Bölgesi’nin yüksek yayları üstünde yer almaktadır. İlçe arazilerinin büyük kısmını engebeli sahalar ve meralar oluşturuyor. Güneydoğu Toroslar’ın devamı niteliğindeki dağlar kazanın güney hudutlarından aşmaktadır. Bölgede bulunan dağların yüksekliği 2000 metreyi geçer. İlçe arazilerinin bir kısmı lav örtüsüyle serilidir. Bu engebeli arazi üstünde yer alan dağların en mühimleri Şerafetin Dağları’dır. İlçenin kuzeyini tamamıyla kaplayan Şerafetin Dağları’nın azami noktalarını; 2388 metre yükseklikte bulunan Esentepe ve 2675 metre yükseklikte bulunan Şahin tepe oluşturuyor. Bu dağlar içinde yaygın meralar bulunmaktadır.

İlçenin en dikkat çekici akarsuyu Murat Nehri’dir. İlçe haricinde ise Buğlan Çayı Baz Deresi, Masala Deresi ehemmiyetli nehirleridir. İlçenin ehemmiyetli yaylaları ise; Şerafetin, Ağması Çevkani, kuçekan, Kandil ve Kabak Yaylalarıdır.

İlçe kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba ve 26 köyden meydana gelmektedir. İlçenin ekonomik durumu yüksek oranda hayvancılığa bağlı durumdadır. Azca oranda da buğday, elma, ceviz, arpa, soğan ve dut yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ