Bingöl Genç Belediyesi Personel Alımı

Bingöl Genç Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Genç Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bingöl Genç Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bingöl Genç Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bingöl Genç Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Genç Hakkında
Genç Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bingöl’e bağlı olan bir kazadır. İlçenin yüzölçümü 1646 kilometrekare şeklindedir. Bu durumun vilayet yüzölçümüne tutarı yüzde 20.26 şeklindedir. İl merkezine en yakın kaza olup, 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe merkezinin deniz düzeyinden yüksekliği 1125 metre uzunluğundadır.İlçe hudutları iç tarafında kaza belediyesi dahil 2 bucak belediyesi yer almaktadır. Toplam semt muhtarlığı 13 adettir. Bunlardan 5 adedi kaza belediyesi, 7 adedi Servi belediyesi, 1 adedi de Çaytepe belediyesi hudutları içinde yer alır. İlçe hudutları iç tarafında 62 köy ve bu köylere bağlı olan 243 mezra yer almaktadır.

Servi Genç kazasına bağlı olan bir kasabadır. 1936 senesinde Bingöl ilinin İl durumuna gelmesi ile Sivan bölgesi Palu”dan dahil olarak Bingöl iline bağlandı. 27.03.1955 yılında Hacı Ahmet Solmaz tarafınca yazılan bir dilekçeyle kasaba haline gelmiştir. 1989 senesinde kasaba olmuş ve aynı sene belediye faaliyete geçirilmiştir. İlk Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Duransel’dir. Hemen peşinden Abdullah Solmaz, Hikmet Şen ve dördüncü devir Belediye Başkanı olacak şekilde da Mehmet Ali Uzun seçilmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ